Шовкова біржа Лонха-де-ла-Седа: торговий центр середньовічної Валенсії

В історичному центрі Валенсії, в районі Ринкової площі, розташований комплекс будівель Лонха-де-ла-Седа, більш відомий як «шовкова біржа». Один з найвідоміших пам’ятників іспанської цивільної архітектури, який сьогодні є яскравою пам’яткою Валенсії, колись був європейським центром торгівлі шовком. Шовкова біржа символізує становлення Валенсії як промислового міста, а також розвиток іспанської торгівлі в цілому.

Новий торговий об’єкт на території Валенсії влада міста вирішила звести в 1469 році, але землю під спорудження будівлі викупили тільки в 1482 році, чим і пояснюється затримка в будівництві.

Зведення шовкової біржі тривало з 1482 по 1548. Автором проекту споруди будівлі в дусі стилю пізньої готики є архітектор Пере Компте. Головним будівельним матеріалом для зведення нової нерухомості в Валенсії послужив вапняк. В реалізації настільки грандіозного проекту архітектору Пере Компте допомагали каменотеси і скульптори, в числі яких були Хуан Іварра, Домінго Уртіага, Жуан Корбера. Пере Компте керував будівництвом будівлі по 1498, а в подальшому над проектом працював архітектор Домінго Уртіага.

До складу торгового комплексу Лонха-де-ла-Седа, який займає площу 2000 квадратних метрів, входить чотири будівлі: Апельсиновий дворик, зал засідань Консульського павільйону, колонний зал Залу контрактів, а також башти, де розташовані капела і в’язниця. У в’язниці на шовковій біржі перебувають збанкрутілі торговці і злодії шовку.

Окремо варто розповісти про апельсиновий дворик, в який можна потрапити через Колонний зал. Це частина шовкової біржі являє собою патіо, де росте безліч кипарисів і апельсинів. Історики вважають, що Апельсиновий дворик раніше був місцем проведення різних урочистих заходів.

Протягом багатьох століть на біржі Лонха-де-ла-Седа уклали безліч торгових угод. Крім того, її будівлі використовували як лікарні під час епідемії чуми. З 1996 шовкова біржа включена в список Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.


Не знаєте де знайти найкраще житло за доступну ціну під час подорожі?

Для пошуку найкращих варіантів житла використовуйте сервіс hotelscombined.com, що порівнює ціни на готелі у десятках систем бронювання, таких як booking.com, або знайдіть житло у приватному секторі через сервіс AirBNB, отримавши додатково знижку.Написати коментар

Ви повинні зареєструватись, щоб отримати право залишити коментар.

x
Отримуй в подарунок 33 євро на бронювання житла