Незвичайні пам’ятники: пам’ятник з ключів в Празі

9 березня 2010 в 11 ранку на площі Франца Кафки в Празі відкрилася шестиметрова скульптура Іржі Давида, створена з 85 000 ключів.  Цей «відкритий вернісаж» відбувся у присутності художника (він на фотографії нижче), який хотів помістити скульптуру в громадському місці, внісши, таким чином, особистий внесок у пам’ять про оксамитову революцію, яка відбулася двадцять років тому.

 «Скульптура уособлює собою полеміку з подальшого розвитку Чеської Республіки. Звичайно, її не слід сприймати як святковий пам’ятник, вона – критичний погляд. Скульптура втілює в собі ті подвійні почуття, які виникають у мене, коли я дивлюся на сучасне суспільство і особливо політику “, – сказав Їржі Давид.

Поки Давид створював скульптуру, на сайті проекту було запропоновано вибрати місце для неї. В ході голосування 8673 осіб виявили пропозиції з розміщення пам’ятника по всій країні і навіть за кордоном. Незважаючи на те, що Прага вийшла переможцем, жителі інших міст і регіонів також висловили надію на те, що скульптура побуває у них. Пам’ятник знаходився в Празі декілька місяців, а потім відправився в «міні-тур» містами Богемії і Моравії.

Створення скульптури з ключів відбулося за підтримки виробника телефонів компанії Vodafone, яка організувала збір ключів з нагоди 20-річчя 17-го листопада 1989 року (тоді й відбулася оксамитова революція). У жовтні та листопаді люди принесли в філії Vodafone по всій Чеській Республіці в цілому 85 741 ключів, створивши, таким чином, найбільшу колекцію ключів в світі.


Не знаєте де знайти найкраще житло за доступну ціну під час подорожі?

Для пошуку найкращих варіантів житла використовуйте сервіс hotelscombined.com, що порівнює ціни на готелі у десятках систем бронювання, таких як booking.com, або знайдіть житло у приватному секторі через сервіс AirBNB, отримавши додатково знижку.Написати коментар

Ви повинні зареєструватись, щоб отримати право залишити коментар.

x
Отримуй в подарунок 33 євро на бронювання житла