Староместська ратуша: містичний бій курантів

У самому центрі Праги розташована Староместська ратуша – каплиця, яка вже багато століть збирає разом жителів чеської столиці на свята і пам’ятні дати. Туристів же пам’ятка приваблює своїми незвичайними курантами, над якими довгі роки працювали майстри. І тільки переклад з чеської допоміг встановити, що старовинний механізм вірою і правдою працює вже більше 600 років.

Староместська ратуша – це не просто каплиця, а цілий планетарій, який дозволяє стежити за таємничим всесвітом. На астрономічних дисках, виконаних у формі механічної астролябії, зображена нерухома земля, навколо якої обертаються зовнішнє і зодіакальне кільце, Сонце і Місяць. Золоте Сонце протягом дня обертається за зодіакальним колом і показує його положення на екліптиці. Зі стрілкою ж Сонце пов’язане з допомогою Золотої руки, положення якої вказує на поточний час.

Бій курантів починається з моменту дзвону Смерті у дзвін і перетворюється на справжню виставу. Спочатку «оживають» статуетки 12 апостолів, а потім з’являється і статуя Ісуса Христа. На нижніх рівнях з’являється Гордець, Ангел і, нарешті, Смерть. Поки Смерть дзвонить у дзвін, Ангел опускає свій караючий меч.

Є кілька трактувань цієї філософської задумки. Наприклад, те, що край нескінченній грішності людей може покласти тільки смерть або те, що зло завжди повертається. Побутує легенда, що комусь така задумка здалася настільки геніальною, що він засліпив атвора проекту Староместської ратуші, щоб він ніколи не зміг створити щось подібне. У всій Чехії бояться зупинок каплиці, адже вони, як правило, супроводжуються стихійними лихами або іншими неприємностями.


Не знаєте де знайти найкраще житло за доступну ціну під час подорожі?

Для пошуку найкращих варіантів житла використовуйте сервіс hotelscombined.com, що порівнює ціни на готелі у десятках систем бронювання, таких як booking.com, або знайдіть житло у приватному секторі через сервіс AirBNB, отримавши додатково знижку.Написати коментар

Ви повинні зареєструватись, щоб отримати право залишити коментар.

x
Отримуй в подарунок 33 євро на бронювання житла