Австралійський військовий меморіал: данина загиблим воїнам

Однією з головних історичних пам’яток Канберри є Австралійський військовий меморіал, який присвячений солдатам, загиблим під час різних воєн. Вперше ідея про зведення такого роду монумента була озвучена Чарльзом Біном, австралійським істориком, який висвітлює події Першої Світової війни.

У 1917 році в Мельбурні була відкрита експозиція предметів, які безпосередньо відносилися до військової історії австралійського держави.

За розпорядженням місцевої влади було також розпочато спорудження будівлі для Меморіалу, яке завершилося в 1941 році, коли людство було втягнуте в Другу Світову війну.

У наш час Меморіал, що розташовується неподалік від австралійського парламенту, є одним з найбільш значущих монументальних споруд такого роду на планеті. До складу цього грандіозного пам’ятника входить Мавзолей з Залом Пам’яті, де знаходиться могила невідомого солдата, дослідний центр і музей.

Особливо вражає відвідувачів Меморіалу Зал Пам’яті, який побудований у формі восьмикутника, при цьому на чотирьох його стінах за допомогою мозаїки викладені зображення Солдата, Моряка, Льотчика і Жінки-військовослужбовця.

Хочеться відзначити, що мозаїку, а також вітражі в Меморіалі виконав художник з Австралії Напье Уоллер, який втратив руку під час боїв на фронтах Першої Світової війни. Туристи, перед тим як зайти в Зал Пам’яті, потрапляють у вузький внутрішній двір, де розташований невеликий ставок і вічний вогонь.

Тут же можна побачити Дошку Слави, що складається з бронзових пластин з іменами ста двох тисяч загиблих австралійських солдатів. На табличках відсутні звання і нагороди загиблих, оскільки, як стверджують австралійці, смерть рівняє людей. Кожного дня сюди приходять родичі і співвітчизники загиблих солдатів, щоб вшанувати їх пам’ять, при цьому багато хто з відвідувачів у щілинах, які розташовані між табличками, прикріплюють квітки маку.

Досі квіти прикрашають не тільки імена австралійських солдатів, загиблих у часи Другої світової війни, тут також шанують пам’ять про героїв Першої світової і воєн дев’ятнадцятого століття.

Щодня, коли Меморіал закривається, проходить невелика церемонія, де звучить коротка історія створення монументального комплексу, і подається військовий сигнал повірки.


Не знаєте де знайти найкраще житло за доступну ціну під час подорожі?

Для пошуку найкращих варіантів житла використовуйте сервіс hotelscombined.com, що порівнює ціни на готелі у десятках систем бронювання, таких як booking.com, або знайдіть житло у приватному секторі через сервіс AirBNB, отримавши додатково знижку.Написати коментар

Ви повинні зареєструватись, щоб отримати право залишити коментар.

x
Отримуй в подарунок 33 євро на бронювання житла