В Австралії починається сезон плавання з китовими акулами

Починаючи з квітня в район рифу Нінгалу (Ningaloo) біля західного узбережжя Австралії припливає до 500 китових акул: це найбільше в світі місце їх сезонної концентрації. Риф і навколишні його води є національним морським парком, а разом з узбережжям вони включені до Списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Туризм тут розвивається вкрай дбайливо, і у відвідувачів парку є можливості познайомитися з унікальною фауною, не завдаючи їй шкоди.

Сезон плавання з китовими акулами триває з 1 квітня по 31 липня. Відомо, що ця найбільша з сучасних риб (до 15-20 метрів в довжину) практично безпечна для людини і харчується тільки планктоном. Потенційна небезпека можлива лише під час полювання на китову акулу: поранена тварина здатне розбити шлюпку ударом хвоста. Занурення з аквалангом таких ризиків не несе; воно здійснюється в супроводі досвідчених гідів і з дотриманням усіх необхідних заходів обережності. Максимальна чисельність групи становить 10 осіб. Туристам також дається гарантія, що якщо в цей день побачити акул не вдасться, повторити тур можна в інший раз уже безкоштовно. Крім китових акул, в рамках незабутньою водної прогулянки можна побачити горбатих китів, мант, дельфінів та інших мешканців Індійського океану.

Раніше в Західній Австралії також практикувалися тури з зануренням до небезпечних видів акул на зразок білих. Однак після низки нещасних випадків ця практика була припинена. Оскільки мова йшла про хижаків, занурення здійснювалося в клітинах, і для людей атракціон був безпечний. Але для того, щоб клієнти гарантовано побачили акулу, туристичні фірми стали підгодовувати хижаків. Це призвело до збільшення їх чисельності, і білі акули стали все частіше нападати на звичайних купальщиків. Кілька років тому занурення до небезпечних рибам були заборонені , але тур з можливістю побачити мирну китову акулу не менше цікавий.


Не знаєте де знайти найкраще житло за доступну ціну під час подорожі?

Для пошуку найкращих варіантів житла використовуйте сервіс hotelscombined.com, що порівнює ціни на готелі у десятках систем бронювання, таких як booking.com, або знайдіть житло у приватному секторі через сервіс AirBNB, отримавши додатково знижку.Написати коментар

Ви повинні зареєструватись, щоб отримати право залишити коментар.

x
Отримуй в подарунок 33 євро на бронювання житла