Багатошарова скеля Дан Бріст: легендарна пам’ятка Ірландії

Кам’яна брила, яка самотньо стоїть біля берега, порізана красивим рельєфом, який виточується століттями – чи це не справжнє природне диво? Саме такі думки приходять в голову тим щасливцям, кому пощастило побувати в казково красивій Ірландії, на мисі Даунпатрік-Хед, адже саме з нього відкривається найкращий вид на широко відому місцеву пам’ятку – скелю Дан Бріст (Dún Briste).

Це місце вражає своєю незвичністю: створюється враження, що величезний шматок суші, який відірвався від берега, і подався в безкрає море, та так і застиг, не зумівши покинути рідні місця. Фактично, частка правди в цьому є, адже у 1393 році через постійний вплив води скеля була відокремлена від іншої частини берега, і людей, що живуть на ній, довелося рятувати за допомогою мотузок.

Звичайно ж, не обійшлося і без іншої версії відділення скелі, яка увічнена в стародавній легенді. Перекази свідчать, що колись на місці Дан Бріст жив непокірний язичницький вождь, який відмовився звертатися в християнство. В знак протесту самий шанований святий Ірландії, Патрік, ударив посохом об землю, відокремивши скелю разом з вождем.

Як би там не було, вертикальний стрімчак є дуже цікавим місцем – його висота становить близько 45 метрів, а ширина і довжина, відповідно, 63 і 23 метри. Скала знаходиться на відстані 80 метрів від берега, і омиваючись морськими хвилями, виглядає незламним північним істуканом, овіяним легендами.

Високі кручі мису Даунпатрік і скелі Дан Бріст, що демонструють багатошарові різнокольорові пласти порід, були сформовані більше 350 мільйонів років тому. Ці місця представляють особливий інтерес для орнітологів, які спостерігають тут за рідкісними птахами, що гніздяться на скелях, а в весняний період тут буйно розквітає армерія, створюючи справді фантастичний краєвид.

На мисі Даунпатрік знаходиться також один з історичних пам’яток Ірландії – руїни старої церкви, увінчані древнім кам’яним хрестом. Вважається, що цей храм заснував сам Святий Патрік, що і дало назву мису. Щороку наприкінці липня тут збираються віруючі, щоб провести месу.


Не знаєте де знайти найкраще житло за доступну ціну під час подорожі?

Для пошуку найкращих варіантів житла використовуйте сервіс hotelscombined.com, що порівнює ціни на готелі у десятках систем бронювання, таких як booking.com, або знайдіть житло у приватному секторі через сервіс AirBNB, отримавши додатково знижку.Написати коментар

Ви повинні зареєструватись, щоб отримати право залишити коментар.

x
Отримуй в подарунок 33 євро на бронювання житла