Міст Семюеля Беккета в Дубліні

Як відомо, Дублін, який є столицею Ірландії, розташовується на берегах річки Лиффи, тому мости – його невід’ємна частина. Одним з найцікавіших мостів міста, безумовно, є міст Семюела Беккета, який вирішили назвати на честь відомого письменника. Він з’єднує південну і північну частину міста. Архітектором моста став знаменитий іспанець Сантьяго Калатрава.

Цей міст зроблений у вигляді арфи, яка вважається символом Ірландії. На гербі країни можна розгледіти зображення арфи з срібними струнами, яка вже з XIII століття вважається політичним символом Ірландії. Міст – це рухома висяча опора, яку тримають двадцять п’ять металевих тросів, що спираються на одну основу. Опора зігнутої форми, її підтримують шість додаткових тросів. Ця незвичайна конструкція і особлива система обертальних вузлів дозволяють розгортати міст на дев’яносто градусів, якщо по річці Лиффи пропливають суду великих розмірів.

Будівництво моста почалося ще в далекому 1998 році. Міст має сто двадцять метрів в довжину і сорок вісім метрів завширшки. Спочатку його зібрали в Нідерландах, і в 2008 році перевезли до Ірландії. Його будівництво довірили фірмі «Graham Hollandia Joint Venture», яка прославилася тим, що змогла побудувати найбільше у світі колесо огляду під назвою «Око Лондона». На будівництво цієї однієї з найцікавіших пам’яток міста пішло шістдесят мільйонів євро, хоча передбачалося витратити всього одинадцять мільйонів. Міст змогли встановити тільки з третього разу, тому що роботам заважав сильний вітер. Тим не менш, відкриття моста відбулося навіть раніше, ніж було заплановано.

Десятого жовтня 2009 відбулося урочиста церемонія, по мосту пройшли перші пішоходи, автомобілям дозволили проїхати тільки вранці наступного дня. На відкритті були присутні чимало відомих особистостей, наприклад, лорд-мер Дубліна Емер Костелло, кіноактор Баррі Макговерн і, звичайно ж, родичі Беккета. Зараз на мосту четирисмуговий рух , є і два тротуару для пішоходів. Не дивлячись на свою оригінальність і гарний зовнішній вигляд, міст піддався критиці, тому що для того, щоб на нього потрапити, потрібно проїхати через інший, платний міст.

Міст Семюеля Беккета вважається новою визначною пам’яткою міста, але гармонійно вписується в види старовинного міста, вулиці якого пам’ятають не одне століття.


Не знаєте де знайти найкраще житло за доступну ціну під час подорожі?

Для пошуку найкращих варіантів житла використовуйте сервіс hotelscombined.com, що порівнює ціни на готелі у десятках систем бронювання, таких як booking.com, або знайдіть житло у приватному секторі через сервіс AirBNB, отримавши додатково знижку.Написати коментар

Ви повинні зареєструватись, щоб отримати право залишити коментар.

x
Отримуй в подарунок 33 євро на бронювання житла