Буцький каньйон: маленький фіорд в центрі України

Якщо коли-небудь вам доведеться побувати в центральній частині України, обов’язково відвідайте один з найкрасивіших куточків країни – мальовничий Буцький каньйон. Знаходиться він всього в двох годинах їзди від Києва і в півгодині від знаменитого Софіївського парку в Умані, в селі Буки Черкаської області, але широку популярність в плані туристичної пам’ятки каньйон почав набирати тільки останнім часом – раніше про це чудове місце мало хто знав.

Починається каньйон з невеликого, але дуже галасливого водоспаду «Вир» біля старого моста через річку Гірський Тікич, а далі тягнеться близько п’яти кілометрів між найдавнішими скелями епохи протерозою. Вчені підрахували, що тутешнім гранітним брилам більше двох мільярдів років, тобто вони були свідками зародження життя на Землі.

Каньйон дуже звивистий і вузький – місцями його ширина складає всього 20-40 метрів, зате глибина тут досить велика і досягає іноді навіть до 20 метрів. Тутешні скелі дуже мальовничі, ніби порізані химерними візерунками, а в обрисах однієї з них можна розглянути людський профіль. Висота кам’яних брил становить від 10 до 30 метрів, а по їх колірним відтінкам можна дуже чітко розпізнати структуру каменів.

Крім неймовірно красивого ландшафту, Буцький каньйон відомий також тим, що тут колись була побудована перша в Україні гідроелектростанція. Зараз вона вже не працює, але штучно створена гребля непогано вписалася в навколишній пейзаж. Також недалеко від водоспаду знаходиться ще одна напівзруйнована будівля – колишній водяний млин, побудований ще в дев’ятнадцятому столітті. Сьогодні ця будова вважається найстарішою в Буках, і, хоча від неї збереглися тільки стіни з порожніми віконницями, в тандемі з красою Буцького каньйону ці руїни справляють враження загадкового стародавнього замку.

У 1972 році Буцькому каньйону був привласнений статус державного пам’ятника природи місцевого значення, а вже в наші дні це чудове місце віднесли до ста найкрасивіших куточків України, які обов’язково варто відвідати туристам.


Не знаєте де знайти найкраще житло за доступну ціну під час подорожі?

Для пошуку найкращих варіантів житла використовуйте сервіс hotelscombined.com, що порівнює ціни на готелі у десятках систем бронювання, таких як booking.com, або знайдіть житло у приватному секторі через сервіс AirBNB, отримавши додатково знижку.Написати коментар

Ви повинні зареєструватись, щоб отримати право залишити коментар.

x
Отримуй в подарунок 33 євро на бронювання житла