Шевченківський Гай

У 1930 році у Львові розпочалося спорудження Шевченківського Гаю – музею під відкритим небом. Ініціаторами стали львівські студенти, які до ювілею великого Кобзаря вирішили очолити акцію по збору коштів для створення парку.

Блага мета була підтримана багатьма місцевими жителями і, через трохи часу певна сума грошей була зібрана. Крім того, всі небайдужі до народної ідеї городяни Львова взяли активну участь у висадці зелених насаджень.

В день відкриття парку гості побачили пам’ятник великому поетові-бунтарю, який був встановлений в самому центрі.

На сьогоднішній день в Шевченківському Гаю експонується більше ста двадцяти архітектурних об’єктів, зосереджених на п’ятдесяти чотирьох садибах, кожна з яких представляє собою міні село. До того ж, всі будівлі були відтворені згідно з їх призначенням і соціальним статусом, який вони займали в колишні часи.

Житлові та господарські будівлі дбайливо зберігають для історії величезну кількість різних предметів домашнього вжитку, інструментів для ремесел, одяг, а також багато інших, не менш цікавих речей, які раніше використовувалися для сільської праці.

Особливої ​​уваги заслуговують пам’ятки дерев’яної архітектури, які є справжніми, а не відбудованими. Не менш цікавим пам’ятником народної архітектури виступає водяний млин, що має справжні великі жорна, якими колись вміло керувала гірська річка.

Найстарішим експонатом в цьому парку-музеї вважається сільська хата, в якої за плечима вже не одна сотня років. В Шевченківський Гай вона була доставлена ​​зі Славського району. Серед прекрасних шедеврів української старовини в парку-музеї можна наштовхнутися на досить оригінальну пам’ятку часів радянської архітектури. Йдеться про Співоче Поле, що представляє собою сцену під відкритим небом.

Шевченківський Гай став улюбленим місцем для проведення багатьох народних та релігійних свят і фестивалів. Це унікальне за своєю красою місце, що має величезне народне і історичне значення, яке завжди стає актуальним за будь-яких урочистих заходів, адже де ще, як не тут, можна розслабитися серед величезних сосен і буків, черпаючи при цьому невичерпні джерела української культури.


Не знаєте де знайти найкраще житло за доступну ціну під час подорожі?

Для пошуку найкращих варіантів житла використовуйте сервіс hotelscombined.com, що порівнює ціни на готелі у десятках систем бронювання, таких як booking.com, або знайдіть житло у приватному секторі через сервіс AirBNB, отримавши додатково знижку.Написати коментар

Ви повинні зареєструватись, щоб отримати право залишити коментар.

x
Отримуй в подарунок 33 євро на бронювання житла