Воронцовський маяк: морська візитна картка Одеси

Першою спорудою, яку бачать гості Одеси, прибуваючи в порт, є Воронцовський маяк. Його багато хто вважає морської візитною карткою міста.

Маяки – це своєрідні морські світлофори, що забезпечують безпеку руху кораблям. Кожен з них має свою історію, іноді дуже навіть непросту. Таке твердження можна віднести і до Воронцовського маяка, який був споруджений в 1845 році за розпорядженням адмірала Михайла Лазарєва, командувача в той час Чорноморським флотом.

Спочатку маяк представляв собою дерев’яну дев’ятиметрову конструкцію, на якій в нічний час запалювали два ацетиленових ліхтаря, вдень же вивішували жовтий прапор. У такому вигляді маяк функціонував до Кримської війни, в ході якої в 1854 році був зруйнований під час обстрілу Одеси прямим попаданням запальної ракети.

У 1863 році на території порту було встановлено новий маяк, який представляв собою сімнадцятиметрову конусоподібну вежу, виконану з каменів і чавуну. Маяк урочисто відкрили дев’ятого листопада 1863 разом з пам’ятником Воронцову, який був встановлений на Соборній площі, звідси було взято і назву цього морського світлофора.

Але і цей маяк незабаром демонтували і відправили на мис Сарич до Криму, де він функціонує донині. У 1888 році був встановлений на тому ж місці модернізований Воронцовський маяк, який простояв тут до вересня 1941 року, саме тоді його підірвали радянські солдати, щоб він не служив орієнтиром для фашистів.

Після війни в 1954 році із Кронштадта привезли чавунні тюбінги, Воронцовський маяк був відновлений і він продовжив нести вахту, забезпечуючи безпечне судноплавство.

 


Не знаєте де знайти найкраще житло за доступну ціну під час подорожі?

Для пошуку найкращих варіантів житла використовуйте сервіс hotelscombined.com, що порівнює ціни на готелі у десятках систем бронювання, таких як booking.com, або знайдіть житло у приватному секторі через сервіс AirBNB, отримавши додатково знижку.Написати коментар

Ви повинні зареєструватись, щоб отримати право залишити коментар.

x
Отримуй в подарунок 33 євро на бронювання житла