Масандрівський палац: архітектурна прикраса гірських схилів Криму

Масандрівський палац є однією з найбільш впізнаваних архітектурних споруд Південного узбережжя. Палац, який був куплений для Олександра III, знаходиться на в’їзді до Ялти в районі Верхньої Масандри.

Будівництво цього чудового пам’ятника архітектури XIX століття почалося в 1881 році на замовлення С. М. Воронцова. Коли зведення Масандрівського палацу, виконаного у дусі французького Відродження, ще не було завершено, князь Воронцов помер. Його мрії про проживання в невеликому палаці наодинці з незайманою природою так і не збулися, а тим часом Масандрівський палац купують для Олександра III. Однак Олександру III також не довелося жити тут, оскільки всього через два роки після покупки палацу вмирає і він.

Примітно, що спочатку Масандрівський палац зводився за проектом французького архітектора М.Є. Бушара, однак після покупки палацу імператором Олександром III над подальшим його будівництвом взяв шефство М. Є. Месмахер. Він зробив палац виразнішим, додавши гостроверхі дахи, а також парадні напівкруглі сходи. Зміни торкнулися не тільки композиційних елементів палацу, але і його дизайну. Зокрема, сірі стіни були облицьовані жовтою плиткою, численними решітками і скульптурними прикрасами.

Окремо варто розповісти про сад, який є справжньою окрасою палацу. На території площею 42 гектари росте безліч видів дерев і чагарників.

З 1992 року Масандрівському палацу був привласнений статус музею, після чого кримську пам’ятку почали відвідувати тисячі туристів.

 


Не знаєте де знайти найкраще житло за доступну ціну під час подорожі?

Для пошуку найкращих варіантів житла використовуйте сервіс hotelscombined.com, що порівнює ціни на готелі у десятках систем бронювання, таких як booking.com, або знайдіть житло у приватному секторі через сервіс AirBNB, отримавши додатково знижку.Написати коментар

Ви повинні зареєструватись, щоб отримати право залишити коментар.

x
Отримуй в подарунок 33 євро на бронювання житла