Незвичайні міні-пам’ятники в Ужгороді

Наявністю пам’ятників в містах вже нікого не здивуєш – вони давно стали звичними, хоча і цікавими пам’ятками для туристів. Тому останнім часом скульптори намагаються придумати що-небудь незвичайне,  вражаюче  не так складністю роботи, скільки нестандартним підходом до проектування. Наприклад, в одному з міст українського Закарпаття, Ужгороді, за останні три-чотири роки з’явилися кілька міні-пам’ятників розміром з людську долоню.

Кожен такий пам’ятник має назву і свою оригінальну історію. Наприклад, пишнолиця мікро-статуя Свободи, в народі лагідно іменована Свободкою, служить самим маленьким маяком для суден, що проходять по річці – всередині її лампи знаходиться миготливий світлодіод. А на свята її навіть наряджають в національний одяг!

Бравий солдат Швейк з булочкою в руці опинився на перилах мосту теж не дарма: саме тут все ще можна розглянути сліди від куль, що свистіли ще під час війни.

Зовсім недалеко від Швейка можна побачити цікаву картину: залізні прути перил зав’язані на справжнісінький вузол – це «вузлик на пам’ять» про досягнення вихідця із Закарпаття силача Кротона, який колись вражав світ своєю богатирською міццю.

Мініатюрний пам’ятник угорському композитору Ференцу Лісту пережив, напевно, найбільше халеп: його кілька разів крали, але потім знаходили і повертали на місце. А одного разу під час грози на перила з пам’ятником впала величезна гілка, яка розламала трубу на частини.

Маленький Миколайчик з мішком подарунків – один з перших подібних пам’ятників в Ужгороді. Він не раз ставав символом різноманітних акцій, присвячених дню Святого Миколая, а одного разу навіть уберіг від падіння в річку недбайливого водія, який не впорався з керуванням і врізався в перила мосту.

Людина в маленькому автомобільчику – це відомий закарпатський художник Гаврило Глюк. Саме на цій машині він постійно їздив в гори малювати прекрасні пейзажі, що і увічнив автор пам’ятника.

І зовсім недавно в Ужгороді було відкрито ще один міні-пам’ятник кораблю «Карпатія», який першим відгукнувся на сигнали про допомогу, що виходили від «Титаніка».

Автор цих маленьких фігурок – архітектор Михайло Колодко, який своїми роботами надав Ужгороду нову «родзинку». Тепер гості міста обов’язково намагаються відвідати набережну річки Уж, з обох сторін якої і розмістилися цікаві скульптури.


Не знаєте де знайти найкраще житло за доступну ціну під час подорожі?

Для пошуку найкращих варіантів житла використовуйте сервіс hotelscombined.com, що порівнює ціни на готелі у десятках систем бронювання, таких як booking.com, або знайдіть житло у приватному секторі через сервіс AirBNB, отримавши додатково знижку.Написати коментар

Ви повинні зареєструватись, щоб отримати право залишити коментар.

x
Отримуй в подарунок 33 євро на бронювання житла