Гора Рашмор: пам’ять про великих правителів

У Південній Дакоті розташовується одна з візитних карток Сполучених Штатів – гора Рашмор. Вона стала відома після того, як на ній висікли гігантський барельєф, на якому помістилися зображення чотирьох американських президентів: Авраама Лінкольна, Джорджа Вашингтона, Томаса Джефферсона і Теодора Рузвельта. Ці політичні діячі були обрані неспроста, адже саме вони допомогли значно розширити територію Сполучених Штатів.

Гора була названа на честь адвоката з Нью-Йорка Чарльза Рашмора, який наприкінці XIX століття активно проводив дослідження корисних копалин. Історія ж самого меморіалу, завдяки якому і прославилася гора Рашмор, почалася тільки в 1923. У цей час Доун Робінсон вирішив створити унікальну скульптуру, яка б оживила туристичний бізнес у Південній Дакоті. Створення скульптури тривало цілих 14 років з 1927 по 1941 рік за проектом скульптора Гутзона Борглума. Величний монумент обійшовся авторам проекту в 1 мільйон доларів.

Створювали скульптури вельми незвичайним способом: вони робили це, підриваючи динаміт. Таке рішення виявилося практичним і порівняно недорогим, тому більше 90% роботи було виконано за допомогою динаміту. Ну, а більш точні елементи скульптур довелося робити спеціальним пневматичним дрилем. Варто відзначити, що більшість робітників були професійними альпіністами, завдяки чому під час роботи не постраждала жодна людина.

 


Не знаєте де знайти найкраще житло за доступну ціну під час подорожі?

Для пошуку найкращих варіантів житла використовуйте сервіс hotelscombined.com, що порівнює ціни на готелі у десятках систем бронювання, таких як booking.com, або знайдіть житло у приватному секторі через сервіс AirBNB, отримавши додатково знижку.Написати коментар

Ви повинні зареєструватись, щоб отримати право залишити коментар.

x
Отримуй в подарунок 33 євро на бронювання житла