Колодязь Якова: притягальна, але небезпечна краса

Людина – істота любопитна, і навіть перед лицем небезпеки її бажання пізнати невідоме не згасає, а, навпаки, розгоряється ще сильніше. Чомусь особливо притягують екстремалів Маловідомі місця з поганою славою, в яких не раз гинули люди. Одним з таких небезпечних і водночас привабливих місць є так званий Колодязь Якова (Jacob’s Well), який знаходиться в американському штаті Техас.

Фактично цей колодязь являє собою артезіанське джерело з чистою водою, яке вже багато століть б’є з-під стародавніх каменів. Колись це був потужний водяний потік висотою до десяти метрів, але з часом він почав вичерпуватися, що, втім, дозволило водолазам нарешті спуститися в підводні печери.

Ширина колодязя складає 4 м, а вглиб він тягнеться на відстань близько 10 м, після чого розгалужується на чотири підводних камери з вузькими перешийками, загальна довжина яких дорівнює приблизно 40 м.

Перша підводна печера починається на рівні 9 м в глибину, і це найшкідливіше для дайверів місце – тут хороше освітлення і достатньо простору, щоб без перешкод поспостерігати за красивими рибками і водоростями.

Друга підводна печера розташована на глибині 24 м і має дуже вузький вхід, в якому дуже легко застрягти. Це своєрідна пастка для дайверів, в яку легко потрапити, але з якої складно вибратися. З цієї печери можна проплисти в третю підводну камеру, яка знаходиться ще нижче.

Остання, четверта підводна печера, називається «Незаймана», і неспроста, адже пробратися туди практично неможливо. На її дні лежить товстий шар мулу, збаламутивши який, водолаз може і не знайти зворотного виходу. Через свою важкодоступність ця печера вивчена найменше.

Колодязь Якова вражає своєю чистотою і красою – зверху здається, що внизу лежить бездонна підводна прірва. На жаль, ця краса вже погубила чимало життів – відомо вісім підтверджених випадків загибелі тут аквалангістів. Проте, бажаючих пірнути в небезпечний колодязь завжди знаходиться достатньо.


Не знаєте де знайти найкраще житло за доступну ціну під час подорожі?

Для пошуку найкращих варіантів житла використовуйте сервіс hotelscombined.com, що порівнює ціни на готелі у десятках систем бронювання, таких як booking.com, або знайдіть житло у приватному секторі через сервіс AirBNB, отримавши додатково знижку.Написати коментар

Ви повинні зареєструватись, щоб отримати право залишити коментар.

x
Отримуй в подарунок 33 євро на бронювання житла