Скульптура «Ложка-міст і вишня»: сучасний поп-арт

Одним з провідних американських скульпторів, якого можна віднести в авангард сучасного поп-арту, є Клас Ольденбург. У своїх скульптурах він перетворює буденні речі в предмет мистецтва. Серед найбільш відомих скульптур Ольденбурга не можна не відзначити композицію «Ложка-міст і вишня», яка сьогодні є популярною пам’яткою міста Міннеаполіса.

Гігантська ложка і вишня були встановлені в 1985 році в Мистецькому центрі Уолкера, і сьогодні химерна арт-композиція носить горде звання найбільшої сучасної паркової скульптури в світі.

Щоб уявити всю масштабність скульптури, досить дізнатися про її вагу: тільки одна вишенька важить більше п’ятисот кілограм, у той час як вага ложки сягає двох тонн.

Крім моста, скульптура Ольденбурга виконує ще одну корисну функцію: вишенька також виступає в якості фонтану, вода з якого потрапляє прямо в ставок. Цікаво, що навіть у ставка, форма якого нагадує насіння липи, є своє власне значення. Автор композиції хотів, щоб перехожі звернули увагу і на зростаючі неподалік липові насадження.

Разом зі своєю дружиною Клас Ольденбург впродовж свого життя встановив безліч публічних скульптур, що зображують великогабаритні версії добре відомих нам речей. Приміром, в Барселоні туристи не проходять повз «Сірники» – ще один прояв гігантизму в творчій спадщині скульптора шведського походження.

 


Не знаєте де знайти найкраще житло за доступну ціну під час подорожі?

Для пошуку найкращих варіантів житла використовуйте сервіс hotelscombined.com, що порівнює ціни на готелі у десятках систем бронювання, таких як booking.com, або знайдіть житло у приватному секторі через сервіс AirBNB, отримавши додатково знижку.Написати коментар

Ви повинні зареєструватись, щоб отримати право залишити коментар.

x
Отримуй в подарунок 33 євро на бронювання житла