Полювання в ПАР

Пар

Південна Африка ще в XIX столітті вважалася землею обітованою для мандрівників і мисливців. Але справжній розквіт мисливської справи почався тут у 1960-х рр.., Після внесення змін до законів щодо ведення фермерського господарства, що обумовило необхідність земельної реформи.В результаті тлумачні та енергійні підприємці на своїх шести ранчо змогли перетворити заняття полюванням на процвітаючу і успішну галузь, яка приносить гідні доходи країні.

Сьогодні приватні фермерські господарства, що спеціалізуються на розведенні трофейних тварин, є однією з найбільш прибуткових і швидко розвиваючих ся  галузей південноафриканської економіки. Популяції видів тварин, що мешкають на території ПАР, як ніколи за всю історію розвитку фауни Африканського континенту, знаходяться в самому розквіті.

Слони і білі носороги експортуються в сусідні африканські країни і в різні куточки світу. Полювання на білого носорога на всьому Африканському континенті на сьогоднішній день дозволено законодавством тільки в ПАР, але не виключено, що пополювати на цю тварину незабаром можна буде і в інших країнах.

Мисливські угіддя

Існуючі сім тисяч густо населених дикими тваринами мисливських угідь середнього розміру (близько 5-8 тис. акрів) в повній мірі задовольняють вимоги сучасних любителів полювання. Тут є все – зручні табори з доброзичливим персоналом, професійні єгері та гіди, а головне – різноманітні трофейні тварини. В оточенні незайманої природи і первозданної краси можна досхочу постріляти, поганятися за вподобаним трофеєм і, нарешті, просто відпочити.

Регіональні управління з організації міжнародного полювання несуть відповідальність за безпеку полювання і якість наданих послуг. Сюди ж можуть звертатися туристи зі своїми претензіями. Крім того, скарги на аутфіттера і зауваження по роботі професійного мисливця розглядаються Асоціацією професійних мисливців ПАР (PHASA).

Останнім часом в країні збільшилася кількість мисливських компаній і угідь, що спеціалізуються на проведенні полювання з луком. Активну участь в популяризації цього виду полювання приймають дві провідні організації – офіційне представництво мисливців з луком SCI в Африці (SCI Bowhunters Chapter for Africa) і Південно-Африканська асоціація мисливців з луком (SA Bowhunters ‘Association).

Інфраструктура

Комплекс послуг з охорони здоров’я, зв’язку та транспортному сполученню, існуючий в ПАР, не має собі рівних на всій південній півкулі. У якому б віддаленому і дикому куточку ви не полювали, на відстані не більше 100 км находяться медичні і правоохоронне установи, в яких вам завжди нададуть допомогу в разі екстреної необхідності.

Сфера мисливської діяльності цієї країни відома своєю мобільністю та оснащеністю технічними новинками. Так, наприклад, команда медиків на вертольоті прийде на допомогу в біду мисливцеві у важкодоступному місці і за лічені хвилини доставить його в лікарню з першокласним медичним обслуговуванням. Більшість професійних мисливців також проходять спеціальну медичну підготовку та мають навички надання першої допомоги.

Крім стратегічно важливих міжнародних аеропортів в ПАР функціонує безліч дрібних, регіональних. Ними, як правило, забезпечені добре облаштовані і дорогі мисливські угіддя і табори.

На сьогоднішній день практично неможливо знайти мисливські угіддя, табір або ранчо, в яких би не було телефонного зв’язку з усім цивілізованим світом. Велика частина місцевих туристичних і мисливських компаній надає своїм клієнтам якісні послуги стільникового телефонного зв’язку. Таким чином, навіть у найвіддаленішому місці у вас завжди є можливість замовити переговори з близькими людьми або з діловими партнерами.

Важливо також, що на території теперішніх мисливських угідь ніколи не проводилися бойові дії. Таким чином, можливість наступити на забуту або втрачену міну практично зводиться до нуля. ПАР, мабуть, одна з небагатьох країн континенту, що відрізняються політичною стабільністю. Мисливська діяльність зосереджена в основному в руках приватних компаній і організаторів. Тому державні податки та відрахування не стосуються іноземних мисливців.

Крім різних видів відмінно організованого полювання туристам пропонують безліч розваг на будь-який смак. Тут можна побачити представників рідкісних і зникаючих видів тварин, відвідати крокодилячі ферми та зміїні парки, пограти в гольф або провести вечір в казино.

До ваших послуг чудові збройові магазини і ремонтні майстерні, в які ви можете звернутися у випадку неполадки чи пошкодження власного спорядження.

Ввезення і вивіз вогнепальної зброї

РHASA радить іноземним туристам заздалегідь подбати про тимчасовий дозвіл на ввезення вогнепальної зброї на період 90-180 днів. Краще подати заявку на отримання такого дозволу за 6-8 тижнів до відправлення в поїздку. Туристи зобов’язані надати свідоцтво власника зброї, ліцензію та дозвіл на вивіз його зі своєї країни. Пам’ятайте, що вогнепальна зброя, ввезена в ПАР за тимчасовим дозволом, не може залишатися в країні довше терміну, зазначеного в дозволі, навіть у якості подарунка вашому гідові – професійному мисливцеві.

Ввезення деяких видів зброї в ПАР заборонене, а саме: автоматичних та напівавтоматичних гвинтівок (ввезення останніх дозволене в спеціальних випадках), ручних карабінів.

Фізико-географічні регіони

ПАР офіційно ділиться на 22 фізико-географічні області. Два головних регіону країни являють собою низовинні прибережні південні райони, інша частина – підковоподібний укіс рівнинного типу. Що стосується прибережної зони, то тут мисливці, на відміну від географів, чітко розрізняють прибережний пояс, що починається там, де теплий плин Агульяс в Індійському океані повертає до Південного полюса, між Південною Африкою і Мадагаскаром, і пустельний західний прибережний пояс, що омивається крижаним плином Бенгела  від Південного полюса до екватора.

Крім відомої височини Високий Велд, яка поступово переходить в ланцюг Драконових гір, жителі країни виділяють регіони Низького Велда і Рівнинного Велда. Перший з них простягається на схід від Драконових гір і межує з Зімбабве і Мозамбіком, другий розташований західніше гірського масиву і межує з Ботсваною.

Оскільки популяції різних видів тварин на території ПАР розподілені по різних фізико-географічним областям, для правильної організації полювання ці області діляться на чотири основні категорії місцевості – ліс, савана, гірське плато і напівпустеля.

Тваринний світ ПАР

Завдяки різноманітності природних зон і ландшафтів ПАР вважається одним з кращих місць в світі для проведення полювання, включаючи полювання на тварин, які не зустрічаються ніде, крім Африканського континенту. Виняток можуть становити лише кілька видів центральноафриканських антилоп, гірська антилопа-ньяла і бонго, які тут не живуть.

Полювання на пернату дичину

У той час як інші африканські країни в основному зосереджені на організації полювання на представників «Великої п’ятірки», копитних і іншу польову дичину, ПАР надає унікальні можливості для полювання на пернату дичину. Високий Велд, Рівнинний Велд і Уінтербергське нагір’я – відмінні місця для такого полювання.

Ця країна – справжній пташиний рай. З 900 видів пернатих, що мешкають тут, 55 представляють трофейну цінність. Відстріл пернатої дичини відбувається під контролем професійних мисливців, а необхідну інформацію про популяції того чи іншого виду птахів кожен бажаючий може отримати в Південно-Африканській асоціації пернатої дичини.

Найбільш популярним трофеєм є страус (полювання на нього дозволена з рушниці та луку). Для любителів пополювати з револьвером вибір видів пернатої дичини не обмежений. У ПАР зустрічаються: голуби (9 різновидів), чирки і дикі качки (15 різновидів), гуси (3 різновиди), шотландські куріпки (4 види), цесарки (2 види) і перепела (5 видів). Природно, що полювання на всі перераховані види пернатої дичини в якійсь одній області просто немислиме.

Вармінтінг

Вармінтінг (відстріл дрібних польових тварин і шкідників сільськогосподарських угідь), дуже популярний в Америці, знайшов своїх шанувальників і на Африканському континенті. Однак вармінтінг в ПАР в корені відрізняється від американського. Так, наприклад, якщо американець серед білого дня може виїхати за місто на своєму автомобілі і досхочу постріляти ховрахів (у них вони називаються «луговими собачками»), південноафриканський вармінтер «кидає виклик» нічним мешканцям. У список тварин, що представляють інтерес для вармінтерів, включені витончені, але заподіюючі чималу шкоду угіддям Каракали, шакали (плямисті і з чорною ознакою на хребті), цівети, плямисті генети, сервалови і гієни, а також небезпечний африканський дикий кабан (бушпіг) і дикобраз .

Якщо хтось упереджено ставиться до нічного вармінтингу в непередбачуваних джунглях, організатори полювання завжди можуть запропонувати полювання на настирливих павіанів (південноафриканських бабуїнів) або оксамитових мавп.

На жаль, поки що лише дві південноафриканські туристичні компанії-аутфіттери пропонують професійні послуги з організації вармінтингових програм.

«Велика п’ятірка»

Намібія пропонує полювання на «Велику п’ятірку», за винятком носорога. Мозамбік повільно оговтується від наслідків громадянської війни. У Ботсвані діє мораторій на відстріл лева і носорога. Тому ПАР – саме те місце, де полюванням на «Велику п’ятірку» можна насолодитися в повній мірі.

Фауна лісів

Завдяки фізико-географічній різноманітності регіонів ПАР кількість видів і підвидів диких тварин, що мешкають на території країни, просто приголомшує.

На лісову дичину найкраще полювати в багатому буйною рослинністю субтропічному східному прибережному регіоні, що тягнеться до центральних рівнинним землям країни. Серед лісової дичини особливу трофейну цінність представляють червоні і блакитні дукери, антилопи: бушбок і ньяла.

Блакитний Дукер мешкає тільки уздовж східного узбережжя Південної Африки – від південного регіону Крісна (Східний Кейп) до північних областей Маника і Софала, що межують з Мозамбіком. Частіше зустрічається, але такий же невловимий червоний Дукер поширений вздовж прибережного пояса Ква-Зулу-Наталь і в субтропічних регіонах провінцій Мпумаланга і Коматіпурт.

Антилопа-ньяла зі спіралеподібними рогами зустрічається тільки уздовж північної частини прибережного пояса, в долинах річок нагір’я Лебомбо.  Антилопа-бушбок мешкає в східній лісовій частині прибережного пояса, відомої як Низький Велд.

Інший різновид антилоп, що рідко зустрічається в цій місцевості, але досить типовий для савани і річкових долин, – вотербок.

Обережну антилопу-суни зрідка вдається побачити в північній частині провінції Ква-Зулу-Наталь (прибережний пояс) і в Павурі, Пунда Мария (Низький Велд), там, де ПАР межує з Зімбабве і Мозамбіком. А, наприклад, антилопа-грісбок, що мешкає в горах Кейп Фолдід, зустрічається тільки в ПАР.

В даний час гіпопотами зосереджені в північно-східній частині країни – прибережному поясі і Низькиму Велді.

Фауна савани

До мешканців південноафриканської савани найчастіше відносять види тварин, що населяють регіони південній частини Калахарі, низовини Рівнинного Велд, Піщаного Велд, Петербурзького плато, Саутпансберга, Низького Велду, західну частину Рівнинного Велду і пустельні області Великого Карру.

Саме мешканці савани принесли ПАР славу справжнього мисливського раю. Серед них – в першу чергу антилопа-гну, іланд, імпала, куду, кілька видів зебр. Популяції деяких видів тварин, наприклад жирафа, антилопи-Буба, сассабі, Сейбл і Роан, з різних причин втратили колишню чисельність і на сьогоднішній день територія їх проживання обмежена Низьким і рівнини Велд.

Фауна високогірного плато

Яскраві представники фауни цієї зони – чорна антилопа-гну, блесбок і сіра антилопа-Пеле – не зустрічаються більше в жодному куточку світу, крім Верхнього і Великого Карру. З тих чи інших причин полювання на високогірних плато не користується великою популярністю в ПАР, а її можливості і перспективи ще до кінця не вивчені.

Фауна напівпустелі

Незважаючи на те що історичною батьківщиною антилопи-спрингбок вважається Намібія, ця тварина по праву є емблемою мисливського світу ПАР. Популярність підвиду обумовлена ​​колись великою популяцією, у наш час обмеженою проживанням в західній частині пустелі Калахарі, на бушменську землях і Намакваландському нагір’ї.

Гірська зебра Хартмана в основному зустрічається в горах Кейп Фолдід і гірських регіонах Великого Карру.

Червону антилопу-Буба, що володіє незвичайно красивими рогами і частіше зустрічається у Ботсвані та Намібії, в ПАР можна побачити в провінції Північний Кейп, південніше Ботсвани, і на кордоні з Намібією. Помітне зростання популяції Буба в останні роки спостерігається в районі Дорінг Карру.

Сернобик в основному віддає перевагу мешканню в тих же регіонах пустелі Калахарі, що і антилопа-Буба. Зрідка зустрічається він і в інших областях країни. З етичних міркувань полювання на нього дозволене лише в місцях його природного проживання, де високий показник чисельності популяції.

Мисливські можливості

Перед тим як відправитися на полювання в ПАР, необхідно визначитися з видами тварин, на яких ви збираєтеся полювати, вивчити їх повадки і місця проживання. Потім корисно буде зробити запит в PHASA або іншу регіональну мисливську організацію про туристичні компанії та аутфіттери, що займаються організацією полювання в цікавій для вас місцевості. Не соромтеся звертатися за більш детальними відомостями про умови майбутнього полювання і супутніх обставин до самих аутфіттерів.

ПАР може пишатися своїми Таксидермічними студіями і майстернями. Фактично в кожному регіоні функціонує кілька солідних таксидермічних фірм, багато робіт яких щорічно представляються на міжнародних мисливських конвенціях і спеціалізованих виставках. Мисливець, який звернувся за допомогою по обробці здобутого трофея, його доставці додому або виготовлення опудала в одну з таких студій, може бути спокійний за якість виконаної роботи і наданих послуг. Звернувшись до Асоціації таксидермістів і чинбарі ПАР, ви отримаєте вичерпну інформацію про таксидермічні студії того чи іншого регіону, видах виконуваних ними робіт і умови оплати.

А якщо ваш трофей виявився значних розмірів і гідний занесення в Книгу рекордних трофеїв SCI, то виконати всі необхідні виміри і оформити трофей ви зможете на місці, в регіональному представництві Safari Club International.


Не знаєте де знайти найкраще житло за доступну ціну під час подорожі?

Для пошуку найкращих варіантів житла використовуйте сервіс hotelscombined.com, що порівнює ціни на готелі у десятках систем бронювання, таких як booking.com, або знайдіть житло у приватному секторі через сервіс AirBNB, отримавши додатково знижку.Написати коментар

Ви повинні зареєструватись, щоб отримати право залишити коментар.

x
Отримуй в подарунок 33 євро на бронювання житла