Собор Святого Трифона

Однією з важливих культурних пам’яток Чорногорії є кафедральний собор Святого Трифона , розташований в Которі . На сьогоднішній день цей архітектурний комплекс є центром духовного життя которців , а також представляє яскравий зразок романського стилю.

Історія собору бере свій початок у 1166 році, коли жителі Котора спорудили величний собор на честь Святого Трифона , який вважався покровителем міста . У первісному вигляді собору переважали риси готичного стилю , але храм не зміг зберегти свій первозданний вигляд , тому що землетрус, що стався в 1667 році , практично повністю зруйнував його . У ході відновлювальних робіт дві дзвіниці були побудовані заново , сама ж споруда набула риси, характерні для стилю бароко.

Наступним серйозним випробуванням для кафедрального собору став землетрус 1979 року, при цьому відновні роботи , які проводилися в храмі , були закінчені лише в 2003 році.

Реставратори максимально намагалися зберегти архітектуру собору Святого Трифона , який зараз перебуває як під захистом влади Чорногорії , так і під захистом ЮНЕСКО , яка включила храм до списку Всесвітньої спадщини. Багатьох туристів вражає фасад будівлі , де дві вежі-дзвіниці , спрямовані до неба , з’єднані широкою аркою . У верхній частині фасаду розташоване велике вікно – розетка , при цьому кожен з його елементів має симетричні візерунки.

Всередині будівлі на склепіннях храму можна побачити елементи старовинних фресок , що датуються чотирнадцятим століттям. Також місцеві жителі мають можливість вклонитися мощам Святого Трифона , які зберігаються в соборі неподалік від головного входу.


Не знаєте де знайти найкраще житло за доступну ціну під час подорожі?

Для пошуку найкращих варіантів житла використовуйте сервіс hotelscombined.com, що порівнює ціни на готелі у десятках систем бронювання, таких як booking.com, або знайдіть житло у приватному секторі через сервіс AirBNB, отримавши додатково знижку.Написати коментар

Ви повинні зареєструватись, щоб отримати право залишити коментар.

x
Отримуй в подарунок 33 євро на бронювання житла