Танцівниця з Будви: символ вірності

Балканський півострів здавна славиться своїми пам’ятниками, багато з яких зведені на основі легенд і давніх історій.

Однією з часто фотографованих пам’яток морського містечка Будва, розташованого в Чорногорії, є скульптура Танцівниці. У тутешніх краях існує легенда, яка пояснює появу цієї статуї неподалік від морського узбережжя.

Зворушлива романтична історія розповідає про те, як юна дівчина, будучи нареченою моряка, завжди зустрічала його з плавання біля берега. Все точно також було і того разу: суджений вирушив у далеку морську подорож, а дівчина щоранку виходила на узбережжя, очікуючи зустрічей, але так проходили день за днем, місяць за місяцем, а її наречений так і не повернувся вчасно.

Незважаючи ні на що дівчина, не втрачаючи надії, знову і знову виходила на берег моря. З великою тугою, і в той же час з невичерпною надією в очах, вона пильно вдивлялася вдалину, чекаючи чуда. Пройшли роки, а довгоочікуваний корабель так і не з’явився на горизонті.

Ця історія є прекрасним прикладом справжньої любові та самопожертви, тому як наречена прочекала свого судженого ціле життя, зберігши йому вірність.

Скульптор Градимир Алексич, натхненний старою легендою, вирішив втілити відданість юної дівчини своєму коханому в скульптурній композиції, так і з’явилася статуя «Танцівниця з Будви», яку місцеві жителі називають також «Балериною». Статуя, виконана з бронзи, знаходиться серед скель на валуні між пляжем Морен і Старим містом, «Танцівниця», як стверджують місцеві жителі, стала символом Будви.

Скульптура, що є символом вічного кохання, користується великою популярністю у туристів, адже існує повір’я, що бажання, загадане біля «Танцівниці» обов’язково має збутися.

Про велику симпатію до танцюючої на скелі дівчини свідчать до блиску натерті певні частини її тіла, адже просто не можна не повірити в те, що дотик до них неодмінно принесе удачу.


Не знаєте де знайти найкраще житло за доступну ціну під час подорожі?

Для пошуку найкращих варіантів житла використовуйте сервіс hotelscombined.com, що порівнює ціни на готелі у десятках систем бронювання, таких як booking.com, або знайдіть житло у приватному секторі через сервіс AirBNB, отримавши додатково знижку.Написати коментар

Ви повинні зареєструватись, щоб отримати право залишити коментар.

x
Отримуй в подарунок 33 євро на бронювання житла