Трновацьке озеро: «серце» Дінарського нагір’я

Пройшовшись неходженими стежками і подолавши високі гори, можна побачити романтичне видовище – Трновацьке озеро, форми берегів якого дуже нагадують форми серця. Знаходиться воно на території Плужіне, точніше в північно-західній його частині.

Максимальна довжина Трновацького озера становить трохи більше восьмисот метрів, ширина коливається в межах семисот, а от глибина всього дев’ять метрів. На мілководді вода в ньому дуже прозора, а от чим далі до центру, тим синьо-зелений колір буде ставати все більш насиченим.

Озеро, що знаходиться в оточенні високих вершин Дінарського нагір’я, водою танучих снігів якого, до речі, воно і підживлюється, має льодовикове походження, тому й зараз можна спостерігати картину, як ця унікальна водойма повністю замерзає і покривається снігом.

Що стосується природних стоків вод, то у цього озера вони відсутні, тому надлишкам води нічого не залишається, як просочуватися в грунт через його кам’яне дно.

Багато романтиків, не боячись всіх майбутніх труднощів подорожі, долають кілометр за кілометром, щоб побачити надзвичайне озеро Чорногорії, помилуватися навколишніми пейзажами і насолодитися величчю тутешніх гір.

Дістатися до нього легко не дозволяють досить високі гори, особливо з боку Чорногорії, тому мандрівникам слід запастися терпінням і бути готовими до напруженої ходьби.

Досить часто Трновацьке озеро стає вихідною точкою для багатьох альпіністів, охочих підкорити вершину Магліч.


Не знаєте де знайти найкраще житло за доступну ціну під час подорожі?

Для пошуку найкращих варіантів житла використовуйте сервіс hotelscombined.com, що порівнює ціни на готелі у десятках систем бронювання, таких як booking.com, або знайдіть житло у приватному секторі через сервіс AirBNB, отримавши додатково знижку.Написати коментар

Ви повинні зареєструватись, щоб отримати право залишити коментар.

x
Отримуй в подарунок 33 євро на бронювання житла