Знаменитий Алькатрас: місце з похмурою історією

Алькатрас … Одна з найвідоміших в’язниць світу, втекти з якої було практично неможливо, а перебувати в ній – дійсно нестерпно. Дні тут текли повільно, думки в ув’язнених були похмурими, і тому загальна енергетика цього моторошного місця і сьогодні викликає страх і незрозуміле відторгнення у людей. Тим не менш, сьогодні тут розташований музей, який щодня відвідує безліч зацікавлених історією туристів, а повідати Алькатрас може багато про що.

Головною особливістю тюремної будівлі під назвою «Алькатрас» (Alcatraz) було те, що розташовувалася вона на неприступному острові в затоці Сан-Франциско, і дістатися до неї, а тим більше, покинути, було не так вже й просто. Через своє місця знаходження в’язниця була відома також як «Скала» (Rock).

Перші будівлі на острові почали зводити ще в 1850 році – спочатку уряд США планував створити тут укріплену військову базу. Проте з часом тут також почали містити перших ув’язнених – солдатів котрі провинилися, яких ставало все більше. З 1909 року військова база остаточно перетворилася на в’язницю, де знаходилися самі жорстокі і небезпечні злочинці Америки – Аль Капоне, Джордж “Кулемет” Келлі, Артур Док Баркер та інші.

Сюди, як правило, визначали ув’язнених з інших тюрем, які були схильні до втечі, адже покинути місце, яке з усіх боків омивається крижаною водою і сильними течіями, було неможливо. За весь час існування цієї в’язниці було скоєно 14 спроб втечі, але жодному з 36 сміливців не вдалося покинути Алькатрас живим.

Головний коридор, по обидва боки якого розташовувалися холодні камери, самі ув’язнені називали «Бродвеєм». Потрапити в камеру на другому поверсі вважалося більш бажаним, адже там було тихіше і тепліше, а ось розташовуватися внизу було набагато гірше – там постійно снував тюремний персонал, і умови були жахливими.

Через особливості розташування зміст в’язнів Алькатраса обходився державі в три рази дорожче, ніж утримання ув’язнених інших тюрем. З цієї причини 21 березня 1962 в’язниця припинила своє функціонування. У 1973 році Алькатрас відкрили для відвідування всіх бажаючих, яких за рік тут буває близько мільйона.


Не знаєте де знайти найкраще житло за доступну ціну під час подорожі?

Для пошуку найкращих варіантів житла використовуйте сервіс hotelscombined.com, що порівнює ціни на готелі у десятках систем бронювання, таких як booking.com, або знайдіть житло у приватному секторі через сервіс AirBNB, отримавши додатково знижку.Написати коментар

Ви повинні зареєструватись, щоб отримати право залишити коментар.

x
Отримуй в подарунок 33 євро на бронювання житла