У столиці Ірландії буде побудований ісламський центр

У столиці Ірландії буде побудований ісламський центр

У столиці Ірландії буде побудований ісламський центр з мега-мечеттю для задоволення релігійних потреб, безперервно зростаючого ісламського населення країни, заявляє влада Дубліна. На даний момент в Дубліні проживає вже близько 30 тис. мусульман, що становлять быльше 60% від загального числа прихильників ісламу в Ірландії.

Ісламський центр обійдеться ірландським платникам податків у 40 млн. євро. За задумом організаторів, мечеть буде розташована на 6 акрах в Клонгріффіні – північній частині Дубліна.

Міська рада Дубліна схвалила проект будівництва мечеті 7 березня. Згідно з планом, комплекс мечеті буде включати: триповерхову мечеть з куполом і мінаретами, культурний центр, двоповерховий конференц-центр з фойє, ресторан, банкетний зал, господарські приміщення, триповерхову початкову школу, двоповерхову школу для старших класів, двоповерховий фітнес-центр, баню, басейн олімпійського стандарту, книжковий магазин, бібліотеку, 3 житлових чотириповерхових комплекси і морг.

Хоча мусульмани складають всього бл. 1% від 4.6 мільйонного населення країни, іслам на даний момент – релігія яка найбільш активно розвивається в Ірландії.

Ще в 1991 р. згідно з офіційною статистикою в Ірландії проживало всього 3875 мусульман. Однак протягом наступних 20 років в країну хлинув потік ісламських мігрантів. В першу чергу чисельність мусульман зросла за рахунок біженців з Боснії, Косова і Сомалі. Вже в 2002 р. кількість мусульман становила 19 147 чол., До 2006 р. цифра збільшилася до 32 539 чол., А згідно перепису 2011 шанувальників Магомета налічувалося 49 204 чол. За прогнозами Pew Research Center чисельність мусульман в найближчі 20 років може потроїтися і до 2030 р. складе 125 000 чол.


Не знаєте де знайти найкраще житло за доступну ціну під час подорожі?

Для пошуку найкращих варіантів житла використовуйте сервіс hotelscombined.com, що порівнює ціни на готелі у десятках систем бронювання, таких як booking.com, або знайдіть житло у приватному секторі через сервіс AirBNB, отримавши додатково знижку.Написати коментар

Ви повинні зареєструватись, щоб отримати право залишити коментар.

x
Отримуй в подарунок 33 євро на бронювання житла