Африканське Різдво з племенем Бана

Африканське Різдво з племенем Бана

Чесно кажучи ми не планували потрапити в Африку на новий рік, але відвідавши одне з місцевих племен виявилися під великим новорічним кущем, щось типу нашої ялинки. Люди, які тут зібралися повідали нам що сьогодні якраз у них було Різдво, зробивши тим самим, наше перебування і святкування Різдва до волі таки специфічним і незвичайним в цьому році.

Для початку як ми добиралися. З Джінки в Кенію, нас віз водій, на маленькому автобусі, по дорозі ми підібрали чоловіка середніх років, який виявився главою племені Бан, куди власне кажучи, ми і прямували. Приїхавши в село і побачивши всього кілька хатин, ми подумали, що як то замало як для племені. Але потім звідки то за кущів почав виходити народ, крадутчись як звірі, все-таки залишилися у них ще звірині інстинкти, до того ж усі були одягнені в шкуру різних тварин, у той час коли їх вождь і його сім’я виглядали абсолютно нормально, в нормальних одягах. Незабаром дивовижна аудиторія зникла так само непомітно, як і з’явилася. Вождь показав нам де можна розбити кампус і сказав що в 4 вечора у них починаються гуляння. Розклавши свої манатки, ми відправилися бродити по місцевості, дивно, але, ні людей, ні їх хатин ми не побачили (може на деревах живуть? :) Зайшли далеченько, тому складно було знайти дорогу, практично йшли на звуки, які лунали від розпочатих танців.

Танцюють всі! Понад сто чоловіків і жінок, вбраних у яскравий одяг, аксесуари, розмальовані танцювали у великому колі свої спеціальні танці. Познімавши трохи на відео і фото, ми теж кинулися в танці! Хоч і робили це незграбно, але в загальному вийшло дуже весело і вже точно запам’яталося на все життя!

Після стомлюючих танців всі дико накинулися на їжу. Асортимент був не великий, рис, м’ясо, якийсь  суп. Чоловіки з племені вибирали м’ясо, набирали в жменю рису і закидали собі в рот, жінки ж їли суп. Оскільки люди англійського там не знали, то спілкувалися ми з ними на жестах, показували на картинках і тикали пальцями, вказуючи на те що хотіли. Після трапези більшість пішло по своїм хатам. Залишилося кілька дівчаток, і ми танцювали під нашу західну музику, що грала в автобусі.

Ось так ось закінчилося незвичайне для нас Різдво! На ранок ми відправилися в село ТУРМ, найбільша область на території Бана. Там ми зайшли перекусити і випити в  паб, який швидше нагадував хатину. Купили кілька сувенірів у місцевого населення.

Після , помившись в річці, ми відправилися в плем’я Хамер. Вони теж належать до Бана, навіть схожі зовні, тільки носять металеві пластини на головах і сталеві кільця навколо шиї. Живуть біля гір. За горами вже починається Кенія. Багато хто з цих людей вперше бачать європейців. Вони і не знали що бувають білошкірі. Деякі були раніше знайомі з туристами, тому поводилися спокійно, і знали чим зацікавити, пропонуючи купити різні намиста і браслети та сувеніри, в обмін, навіть не на гроші, а на якісь наші дрібнички, типу запальничок, брелоків для ключів, навіть порожні пластикові пляшки від води та молока пішли в хід :) Плем’я Хамер було останнім кого ми бачили в Ефіопії. Далі нас чекала Кенія, не менш цікава і колоритна країна!


Не знаєте де знайти найкраще житло за доступну ціну під час подорожі?

Для пошуку найкращих варіантів житла використовуйте сервіс hotelscombined.com, що порівнює ціни на готелі у десятках систем бронювання, таких як booking.com, або знайдіть житло у приватному секторі через сервіс AirBNB, отримавши додатково знижку.Написати коментар

Ви повинні зареєструватись, щоб отримати право залишити коментар.

x
Отримуй в подарунок 33 євро на бронювання житла