Фонтан “Water Whirler” в Новій Зеландії

Фонтан "Water Whirler"

Це незвичайне спорудження знаходиться в новозеландському Веллінгтоні, одному з трьох найбільших міст цієї острівної держави

Автором цієї незвичайної споруди є відомий новозеландський художник і письменник, авангардист, сюрреаліст Льон Лай, відомий своїми експериментальними фільмами і кінетичними скульптурами. На жаль, побачити цього свого творіння йому не судилося – фонтан “Water Whirler” був зведений через 26 років після його смерті. Виготовлявся він за кресленнями Льон Лая, які зберігалися у фонді музею і були частиною спадщини художника.

Сам Льон Лай називав цей проект “Азімутатор”, через те, що фонтан повинен був виконувати фантастичну хореографію, розпорошуючи воду в трьох напрямках (як в остаточному підсумку і вийшло).

Таким чином, в березні 2006 року в Веллінгтоні, завдяки сприянню безлічі спонсорів, був встановлений незвичайний фонтан, що радує місцевих жителів і туристів красивими плавними рухами по 7 разів на день. Для його установки був розроблений і побудований спеціальний пірс в північно-східній частині парку Френка Кіттс.

Фонтан “Water Whirler” включається три рази вранці і чотири – увечері. Сама вистава триває 12 хвилин і контролюється комп’ютером. Тривимірний танець водяних струменів вражає уяву – просто не очікуєш, що така проста конструкція може так витончено і красиво рухатися. Фонтан не включають, якщо піднімається сильний вітер. На пірсі встановлений навіть спеціальний світловий “windicator”. Він попереджає про те, що фонтан не можна включати, бо вітер дуже сильний.

У технологічному плані будівельники зіткнулися з серйозними проблемами – справа в тому, що центральна труба “Water Whirler” повинна бути гнучкою, але при цьому досить жорсткою, щоб не зігнутися при обертанні. Механізм, керуючий конструкцією, також незвичайний і має кілька характерних особливостей. Але всі складнощі і особливості в основному пов’язані з тим, що насправді, при всій видимій простоті конструкції, не так-то просто змусити водні струмені танцювати.

Труба всередині порожня, а форсунки на її поверхні ретельно налаштовані з максимальною точністю – для найбільш точного відгуку на сигнали комп’ютерної програми. Весь механізм, включаючи трубу і форсунки, повинен працювати за принципом, описаним Льон Лаем як “фантастична хореографія, реактивні струмені метають свої бризки в трьох вимірах”.

Фонд Льон Лая, який керував будівництвом “Water Whirler”, раніше успішно побудував і встановив іншу посмертну роботу Льон Лая – “Wind Wand” в Нью-Плімуті.


Не знаєте де знайти найкраще житло за доступну ціну під час подорожі?

Для пошуку найкращих варіантів житла використовуйте сервіс hotelscombined.com, що порівнює ціни на готелі у десятках систем бронювання, таких як booking.com, або знайдіть житло у приватному секторі через сервіс AirBNB, отримавши додатково знижку.Написати коментар

Ви повинні зареєструватись, щоб отримати право залишити коментар.

x
Отримуй в подарунок 33 євро на бронювання житла