Гігантські скульптури в приватному володінні: «Ферма Гіббса»

Якщо коли-небудь вам пощастить побувати в прекрасній Новій Зеландії, то не пропустіть шансу відвідати одну з найбільш незвичайних її визначних пам’яток – так звану «Ферму Гіббса» (Gibbs Farm). Ця територія належить одному з найбагатших місцевих бізнесменів, Алану Гіббсу, який, як великий цінитель сучасного мистецтва, вирішив створити там своєрідний приватний парк гігантських скульптур.

Ферма Гіббса розташувалася на території близько 4 квадратних кілометрів, неподалік від Окленда – найбільшого міста Нової Зеландії. Потрапити туди можна тільки за попереднім записом, але ті, кому пощастило, виходять звідти з масою позитивних вражень, адже далеко не всюди на Землі можна зустріти подібні гігантські споруди, та ще й з явним філософським змістом.

Всі скульптури, які знаходяться в парку, створені на замовлення Алана Гіббса відомими сучасними майстрами – серед них Neil Dawson, Leon Van Den Eijkel, Richard Thompson, Sol LeWitt та інші провідні скульптори. Кожен з арт-об’єктів був зібраний безпосередньо на місці, щоб максимально гармонізувати його з навколишнім ландшафтом, а їх розміри настільки великі, що деякі фігури можна розгледіти навіть на знімках з космосу.

Цікаво, що всі скульптурні композиції встановлені з легким ухилом до моря і спрямовані на західну частину парку, де знаходиться мальовнича бухта Кайпара. Під час відливу вода йде на кілька кілометрів від берега і дає можливість трохи краще розглянути одну з тутешніх композицій під назвою «Арки».

Прогулюючись в цьому незвичайному парку, його відвідувачі часто ніяк не можуть позбутися відчуття якоїсь сюреалістичності. Адже серед неймовірних скульптур величезних розмірів людині і правда починає здаватися, що вона потрапила у якийсь фантастичний світ, наповнений оптичними ілюзіями. Саме цей ефект, напевно, і є головною «родзинкою» Ферми Гіббса, яка постійно привертає до себе все нових і нових охочих побачити цей створений вручну світ своїми очима.


Не знаєте де знайти найкраще житло за доступну ціну під час подорожі?

Для пошуку найкращих варіантів житла використовуйте сервіс hotelscombined.com, що порівнює ціни на готелі у десятках систем бронювання, таких як booking.com, або знайдіть житло у приватному секторі через сервіс AirBNB, отримавши додатково знижку.Написати коментар

Ви повинні зареєструватись, щоб отримати право залишити коментар.

x
Отримуй в подарунок 33 євро на бронювання житла