Перше Різдво у Новій Зеландії

Перше Різдво у Новій Зеландії

Майже двісті років тому на берегах Нової Зеландії відбулося перше різдвяне богослужіння. Набагато раніше, в 1642 році, голландський мореплавець Абель Тасман плавав у водах Нової Зеландії якраз на Різдво. Капітан Джеймс Кук і його команда святкували Різдво на своєму кораблі «Індевор» в 1769 році. Але на землях Нової Зеландії богослужіння на честь Різдва вперше провів місіонер Семюел Марсден. Зробив він це в 1814 році. Марсден тоді прибув до країни, щоб поширити Євангеліє в Новій Зеландії.

Найперша різдвяна служба мала здаватися дивною справою для групи англійських людей, які прибули на чужу землю в перший раз. Точно таким же чином вона була незбагненна для корінних жителів маорі, більшість з яких ніколи не бачили білої людини, не кажучи вже про вітрильні кораблі, корів і коней. Мова і поведінка новоприбулих повинні були здаватися досить цікавими. Один з місцевих вождів маорі, Руатара, бував у Сіднеї, Австралія, і був знайомий зі звичками білої людини. Він міг спілкуватися з новоприбулими, і допоміг Марсдену в його планах провести свою службу на невеликих островах в затоці Ойі.

Уявіть собі групу англійців на чолі з Марсденом, що зібралася на пляжі і одягнені так, як якщо б вони були вдома в Англії на Різдво. Їх дахом було блакитне небо вгорі; їх церковними лавками були перевернуті каное маорі. За ними було синє море, за яким вони подорожували, а перед ними відкривалися чудові види Новій Зеландії. Навіть той факт, що вони святкували Різдво в жаркий день, а не взимку в оточенні снігу, не зіпсував цю чудову подію. Звуки співу прибулих з корабля англійців незабаром змішалися з співом птахів. Ось як Марсден провів перше богослужіння в Новій Зеландії. Вождь Руатара пояснив сенс служіння маорі, і вони уважно стежили за ним протягом усього дійства.

Як нагадування про перше Різдво в Новій Зеландії, хрест Марсдена стоїть в бухті острова Ойі. Представлений на церемонії в 1907 році, він несе такі слова: «На Різдво 1814, перше християнське служіння в Новій Зеландії було проведено на цьому місці преподобним Семюелом Марсденом».


Не знаєте де знайти найкраще житло за доступну ціну під час подорожі?

Для пошуку найкращих варіантів житла використовуйте сервіс hotelscombined.com, що порівнює ціни на готелі у десятках систем бронювання, таких як booking.com, або знайдіть житло у приватному секторі через сервіс AirBNB, отримавши додатково знижку.Написати коментар

Ви повинні зареєструватись, щоб отримати право залишити коментар.

x
Отримуй в подарунок 33 євро на бронювання житла