Озеро Frying Pan: творіння вулканічної активності

Озеро Frying Pan , розташоване в долині Waimangu , є досить незвичайною природною пам’яткою Нової землі . Вся справа в тому , що над озером , назва якого перекладається з мови маорі як « священні води » , постійно присутній рясний пар. Створюється враження , що водойма схожа на сковорідку , поставлену на газову плиту.

З’явилося це унікальне озеро порівняно недавно , в 1917 році. Причиною його утворення є потужне виверження , яке відбулося в кратері Ехо . Після цього вода заповнила кратер , причому середнє значення температури в озері становить п’ятдесят і п’ять градусів тепла.

Площа водойми Frying Pan становить близько тридцяти восьми тисяч квадратних метрів , його ж глибина дорівнює шести метрам. Не дивно , що це незвичайне озеро вважається найбільшим термальним джерелом на планеті. Вода тут постійно пузириться , тому що в ній присутні гідросульфатні гази , вони створюють ілюзію кипіння води. Хочеться відзначити , що вода в Frying Pan хімічно активна , середнє значення pH дорівнює 3.5 .

Щомиті сто десять літрів води витікає з озера в невелику западину , при цьому уздовж країв потоку накопичуються відкладення , які містять сліди миш’яку , вольфраму , сурми і молібдену. Ці речовини , поєднуючись з зелено-блакитними водоростями , утворюють різноманітну кольорову гаму, яку можна спостерігати вздовж видимих ​​країв потоку .

Туристи з багатьох стан світу в великій кількості приїжджають в цей мальовничий куточок планети.


Не знаєте де знайти найкраще житло за доступну ціну під час подорожі?

Для пошуку найкращих варіантів житла використовуйте сервіс hotelscombined.com, що порівнює ціни на готелі у десятках систем бронювання, таких як booking.com, або знайдіть житло у приватному секторі через сервіс AirBNB, отримавши додатково знижку.Написати коментар

Ви повинні зареєструватись, щоб отримати право залишити коментар.

x
Отримуй в подарунок 33 євро на бронювання житла