Льодовикова печера Нігардсбрен: світ, де панує вічна зима

У 2007 році вчені виявили неймовірно велику незайману крижану печеру під льодовиком Нігардсбрен, який є лише крихітною частиною Юстедален – найбільшого льодовикового утворення континентальної Європи. Просуваючись по холодній норвезькій печері, один з учених був настільки вражений її красою, що вирішив “канонізувати” її, називаючи Нігардсбрен «Крижаним собором».

Опинившись всередині, можна побачити, що печерне склепіння місцями досягає восьми метрів у висоту, двадцяти метрів завширшки, при цьому максимальна глибина льодовикової печери Нігардсбрен становить тридцять метрів. Враховуючи нестійку природу льоду, вид печери постійно змінюється. Кристалізовані крижані стіни і величезні бурульки на стелі створюють дивовижні метаморфози, завдяки яким Нігардсбрен є однією з найцікавіших пам’яток сніжної Норвегії.

Експерти пояснюють, що ці неповторні крижані формації – ніщо інше, як результат танення льодовиків внаслідок потепління клімату. Величезна кількість води, яка утворюється в результаті танення льодовикових утворень, продовжує руйнувати їх поверхню.

Незважаючи на те, що Нігардсбрен є частиною одного з найбільш легкодоступних льодовиків на планеті, печеру краще не відвідувати без туристичного гіда. Зокрема, це стосується літа, коли в результаті танення льодовика зі стелі можуть падати бурульки.


Не знаєте де знайти найкраще житло за доступну ціну під час подорожі?

Для пошуку найкращих варіантів житла використовуйте сервіс hotelscombined.com, що порівнює ціни на готелі у десятках систем бронювання, таких як booking.com, або знайдіть житло у приватному секторі через сервіс AirBNB, отримавши додатково знижку.Написати коментар

Ви повинні зареєструватись, щоб отримати право залишити коментар.

x
Отримуй в подарунок 33 євро на бронювання житла