Всесвітнє зерносховище в Норвегії

Ці ілюстрації дають уявлення про те, як виглядає сховище насіння на «судний день», де знаходяться світові продовольчі запаси. На одному з арктичних островів неподалік від берегів Норвегії розташувалося Всесвітнє зерносховище (Global Seed Vault).

Захищений насіннєвий банк, який допоможе пережити атомний удар, був побудований з метою збереження культур в разі змін клімату, війни або природних катаклізмів.

Рідкісні фотографії, зроблені фотографом Джимом Річардсоном (Jim Richardson), пропонують віртуальний тур в харчовій ковчег, де безпечно зберігається близько 4500000 сортів насіння з усіх куточків планети. В зерносховищі є дублікати практично усіх сортів: від гороху до пшениці. Є навіть екземпляри, занесені до Червоної книги України.

Доступ до насіннєвих колекцій з підвалу Всесвітнього зерносховища може бути отриманий тільки тоді, коли все оригінальне насіння тієї чи іншої культури буде втрачене.

Усе насіння спочатку запечатують в пакети, потім поміщають в пластикові контейнери-тоталізатори і зберігають на металевих стелажах при температурі -18C.

Низька температура і обмежений запас кисню запобігають проростанню насіння. При цьому вічна арктична мерзлота сприятиме підтримуванню температурного мінімуму, якщо електрика раптом вийде з ладу.

Підвал був побудований за ініціативою захисника природи Кері Фаулера за 4 мільйони доларів. Починаючи з 2006 року, у Світове зерносховище почали приймати насіннєві запаси з усієї планети.


Не знаєте де знайти найкраще житло за доступну ціну під час подорожі?

Для пошуку найкращих варіантів житла використовуйте сервіс hotelscombined.com, що порівнює ціни на готелі у десятках систем бронювання, таких як booking.com, або знайдіть житло у приватному секторі через сервіс AirBNB, отримавши додатково знижку.Написати коментар

Ви повинні зареєструватись, щоб отримати право залишити коментар.

x
Отримуй в подарунок 33 євро на бронювання житла