Трамп: єдиний у світі велосипедний ліфт

Норвезький Тронхейм є першим і єдиним містом в світі з ліфтом спеціально для велосипедистів. Цей підйомник, іменований місцевими Трампом, доставляє велосипедистів на вершину крутого пагорба Brubakken без надмірного напруження м’язів. За час свого існування з 1993 року Трамп, як вважається, витягнув на гору більш ніж 300 тисяч велосипедистів.

Велосипедист ставить ногу в спеціальну підніжку, вставляє картку в автомат і натискає кнопку “пуск”. Через кілька секунд підніжка починає рух, задача велосипедиста дотримуватися заданого напрямку. По відео можна сказати, що ліфт цей – не верх зручності, але рухатися з його допомогою все ж краще, ніж крутити педалі. На підйомнику люблять кататися студенти університету, що розташувався на самій верхівці пагорба.

В Норвегії велосипед як засіб пересування по місту використовують близько 90% жителів. Цьому сприяє лояльне ставлення влади, яка обладнує велосипедну інфраструктуру – доріжки і місця стоянок. Вигода обопільна – атмосфера чистіша, пробок менше.

 


Не знаєте де знайти найкраще житло за доступну ціну під час подорожі?

Для пошуку найкращих варіантів житла використовуйте сервіс hotelscombined.com, що порівнює ціни на готелі у десятках систем бронювання, таких як booking.com, або знайдіть житло у приватному секторі через сервіс AirBNB, отримавши додатково знижку.Написати коментар

Ви повинні зареєструватись, щоб отримати право залишити коментар.

x
Отримуй в подарунок 33 євро на бронювання житла