Плато Прекестолен

Плато Прекестолен

Найвідомішою і незвичайною пам’яткою регіону Рюфюльке можна назвати плато Прекестолен неподалік від Ставенгера.

Цей скельний стрімчак буквально нависає над мальовничим фьордом, а тому з висрти цього плато неодмінно відкривається чудовий краєвид. Назву плато отримало за схожість з проповідницькою церковною кафедрою («Прекестолен» в перекладі з норвезького означає «кафедра»). Щоб піднятися на цей стрімчак, потрібно пройти пішки близько 8 кілометрів, проте така відстань не лякає сотні тисяч туристів, охочих насолодитися красою фіорду, що відкривається з висоти більш ніж 600 метрів над рівнем моря. Причому підійматися на Прекестолен доводиться по крутих схилах, вузькими стежками, перестрибувати щілини в скелі. Весь маршрут може зайняти до трьох годин, але величавий вид Люсі-фіорду того дійсно вартий.

Панорама цих місць не може не вразити – дивовижної чистоти водна гладь, по якій ковзають білосніжні лайнери, пробираючись між величних гір. Площа цієї скельної «кафедри» приблизно дорівнює 600 м2, а сам майданчик, на який прагнуть потрапити туристи, становить близько 25 м2. Вчені вважають, що сформувалася вона близько 10 тисяч років тому.


Не знаєте де знайти найкраще житло за доступну ціну під час подорожі?

Для пошуку найкращих варіантів житла використовуйте сервіс hotelscombined.com, що порівнює ціни на готелі у десятках систем бронювання, таких як booking.com, або знайдіть житло у приватному секторі через сервіс AirBNB, отримавши додатково знижку.Написати коментар

Ви повинні зареєструватись, щоб отримати право залишити коментар.

x
Отримуй в подарунок 33 євро на бронювання житла