Самі незвичайні пам’ятки Нової Зеландії

Нова Зеландія

Нова Зеландія з раннього дитинства вабила нас з блакитних екранів рекламою вершкового масла c зеленими луками, де паслися плямисті корови. Що ще ми з вами знаємо про цю далеку і загадкову країну? Те, що її жителі не женуться за чортовим колесом прогресу як шалені, скрупульозно оберігають свої природні ресурси і насамперед цінують красу і велич своєї дивовижної землі. Варто придивитися ближче до цієї землі, як відкривається багато нового і незвичайного. З чого випливає, що негайно треба почати огляд незвичайних пам’яток Нової Зеландії.

Як ви, можливо, знаєте, в Новій Зеландії знімали знамениту кінотрилогію за творами Джона Р. Р. Толкієна – “Володар Кілець”. Нічого дивного в цьому немає – де ще на Землі можна зустріти настільки незайману природу і настільки прекрасні види, гідні стародавнього Середземномор’я. Місто, де за сюжетом проживали хоббіти, було зведено неподалік від Матамата. Ну а коли зйомки закінчилися і хоббіти виїхали, визираючі з під земної мантії будиночки залишилися стояти.

Фермери, які здавали кінематографістам в оренду свої володіння, вирішили, що демонтувати їх не варто – аж надто хороші. І поселили туди замість хоббітів своїх овець. Як виявилося, таке житло підійшло тваринам ідеально – взимку не жарко, та й влітку тепло. Там овечки з тих пір і живуть. Ну а вже коли слава про це маленьке містечко рознеслася по всій великій країні (адже у овечок, на відміну від хоббітів, інтернет вже був підведений), то фермери по всій Новій Зеландії почали самостійно облаштовувати такі землянки для своєї живності. Не те для того, щоб вівці були цілі, не то щоб залучити туристів в свої краї.

Болдуін Стріт – одна з вулиць міста Данідін, що на Півдні Нової Зеландії – занесена в Книгу рекордів Гіннесса, як найкрутіша вулиця в світі. Цей титул вона носить, звичайно, не через вдачу її жителів, і вже точно не через харизми Алека Болдуїна, а через кут нахилу, під яким лежить на земній поверхні – цілих 38 градусів! Куди вже до неї Сан-Франциско зі своїми 27 градусами Ломбард Стріт. Якщо вже бути до кінця відвертим, то не сумніваюся, що заради потрапляння до Книги рекордів Гіннесса новозеландці цілком могли б побудувати навіть вулицю з кутом нахилу 90 градусів. Але зупинилися на 38, оскільки, навіть так рухатись по ній досить важко й іноді небезпечно. До речі, Болдуін Стріт цілком покрита бетоном, оскільки, на відміну від асфальту, він не починає стікати по ній вниз в липневу спеку.

Поблизу міста Роторуа знаходиться одна з найцікавіших природних визначних пам’яток Нової Зеландії – долина гейзерів Ваймангу. До приходу європейців на материк, аборигени звали цю місцевість Країною Гарячої Води, і, відповідно, вважали священною.

Якщо ви любите гейзери так само, як люблю їх я, то тут ви можете вдосталь надивитися на всілякі їх різновиди: різнокольорові грязьові фонтани, вируючі озера,  стовпи пари, струмені води, що б’ють на кілька десятків метрів. Єдиний мінус долини гейзерів – стійкий запах сірководню, що панує тут повсюдно. Місцеві жителі, втім, звикли і не звертають на нього ніякої уваги.

В Окленді вже більше 20 років функціонує один з найнеймовірніших в світі акваріумних комплексів «Зіткнення з Антарктикою й Підводний світ Келлі Тарлтон» (Kelly Tarlton’s Antarctic Encounter & Underwater World). Він представляє з себе з’єднані воєдино підземні експозиції, серед яких відвідувачі переміщаються на рухомій стрічці. Семисантиметровий шар броньованого скла відділяє людей від 2000 морських мешканців. Перлиною комплексу вважається виставка “Зіткнення з Антарктикою”, де у величезному акваріумі,  який знаходиться під новозеландської землею плавають справжнісінькі пінгвіни, настільки чужі, здавалося б, у цих краях.

Ще кілька цікавих фактів про незбагненну Нову Зеландію:.

Тут немає електростанцій, які забруднюють навколишнє середовище – виключно гідроелектростанції. Країна всіляко протидіє важкій хімічній промисловості та розробці ядерної зброї.

До складу країни входить близько 700 малих островів, більша частина яких незаселена.

У Новій Зеландії взагалі немає змій.

Місцева пташка ківі вважається символом країни і примітна вже тим, що занадто волосата для птиці – приблизно як Брюс Вілліс колись, у часи “П’ятого елементу”. Однак на цьому особливості ківі не закінчуються – вона ще й несе найбільші яйця у світі – в чотири рази більше себе самої. Тобто навпаки – маса яйця сягає чверті маси дорослої птиці.


Не знаєте де знайти найкраще житло за доступну ціну під час подорожі?

Для пошуку найкращих варіантів житла використовуйте сервіс hotelscombined.com, що порівнює ціни на готелі у десятках систем бронювання, таких як booking.com, або знайдіть житло у приватному секторі через сервіс AirBNB, отримавши додатково знижку.Написати коментар

Ви повинні зареєструватись, щоб отримати право залишити коментар.

x
Отримуй в подарунок 33 євро на бронювання житла