Великий онофрієвський фонтан: загублена розкіш

Великий онофрієвський фонтан, що знаходиться на невеликій площі в Дубровнику недалеко від воріт Піле, має історію, що йде своїм корінням в епоху Середньовіччя. Саме тоді у 1438 році інженер Онофріо з міста Кави спроектував цей фонтан. В той час більшість міст Європи проблему водопостачання забезпечували за допомогою збору великих обсягів дощової води в цистерни. У Дубровницькій республіці було прийнято рішення про будівництво водопроводу, що було винятковим фактом для часів Середньовіччя.

Майстер Онофріо провів у Дубровник воду з джерела Шумет, розташованого в дванадцяти кілометрах від стін міста. Воду з водопроводу городяни могли брати в двох місцях: біля західного міського входу, де був споруджений досить великий багатокутний об’єкт, що виконував функцію водозбірника, а також у східній частині міста був встановлений фонтан, який постачав водою ринок.

Крім двох основних суспільних фонтанів інженер Онофріо побудував ще кілька подібних споруд в різних частинах міста. Серед них, звичайно, виділявся Великий онофрієвський фонтан, зведений на невеликій чотирикутній площі.

Формою і обсягом фонтан чимось був схожий, як стверджують, на романський кафедральний собор, який раніше розміщувався на площі під назвою Бунічіва поляна. У той час Великий онофрієвський фонтан вважався важливою пам’яткою Дубровника, але він сильно був зруйнований землетрусом, що відбувся в 1667 році. Після цієї катастрофи всі розкішні скульптурні прикраси безповоротно зникли, на сьогодні збереглося всього шістнадцять маскаронів, з ротів яких виливається вода.


Не знаєте де знайти найкраще житло за доступну ціну під час подорожі?

Для пошуку найкращих варіантів житла використовуйте сервіс hotelscombined.com, що порівнює ціни на готелі у десятках систем бронювання, таких як booking.com, або знайдіть житло у приватному секторі через сервіс AirBNB, отримавши додатково знижку.Написати коментар

Ви повинні зареєструватись, щоб отримати право залишити коментар.

x
Отримуй в подарунок 33 євро на бронювання житла