Cкасовано потяги з Копенгагена до Швеції

Шведські залізниці заявили про припинення з 4 січня на невизначений термін рейсів в датську столицю Копенгаген. Причиною стало введення шведською владою з тієї ж дати обов’язкового прикордонного контролю на кордонах з сусідами по шенгенській зоні.

Швидкісні поїзди Х2000, які до 3 січня п’ять разів на день ходять зі Стокгольма в Копенгаген, з 4 січня будуть закінчувати маршрут в Мальме – на шведському березі протоки Ересунн. Далі пасажирам доведеться користуватися місцевими поїздами Öresundståg, щоб дістатися до Копенгагена або в його аеропорт Kastrup. Це збільшить час у дорозі на 15-30 хвилин. Пересадку на Öresundståg можна зробити і в інших містах Швеції.

Шведські залізниці заявили, що прикордонний контроль потребує багато часу, що не дозволить витримувати розклад. Спочатку залізничники розглядали просто скасування зупинки в аеропорту Kastrup, однак у підсумку виявили, що і це не дозволить дотримуватися графіка.

Більшість рейсів з Данії до Швеції, включаючи курсуючі раз в 20 хвилин місцеві поїзди Öresundståg, вже багато тижнів слідують з істотними затримками через вибірковий шведський прикордонний контроль. У підсумку з 4 січня всі поїзди Öresundståg з боку Данії будуть починати свій маршрут у бік Швеції в аеропорту Kastrup, де буде організований прикордонний до посадки в поїзд. Копенгаген, а рівно і інші станції в Данії, ці поїзди будуть обслуговувати тільки при проходженні з Швеції. При поїздці назад до Швеції посадка в прямий потяг в Копенгагені або на інших датських станціях стала неможливою через складнощі з організацією прикордонного контролю. Туристам, що прямують з Данії до Швеції, слід спочатку доїхати до аеропорту Kastrup на численних місцевих поїздах, копенгагенському метро або автобусах.

У Данії сприйняли введення прикордонного контролю в Швеції як недружній жест, який може привести до скупчення мігрантів у Данії, і стали розглядати організацію вже власного контролю, особливо на кордоні з Німеччиною. У Данії також побоюються можливого зведення нанівець багаторічних зусиль по організації єдиного регіону Ересунн, що включає Копенгаген, шведський Мальме і сусідні з ними міста. Крім того, посилений контроль кордонів ввела і Норвегія.

Туристам, що збираються подорожувати між країнами північної Європи, слід мати на увазі як появу прикордонного контролю (він не скасовує вільного пересування між цими країнами з шенгенською візою), так і виникаючі через це складнощі з транспортом і збої в розкладі. Зокрема, контроль дуже вірогідний на будь-яких поромах в Північному і Балтійському морях. При цьому попередня перевірка наявності у пасажирів паспортів та інших документів покладено на операторів поромних, автобусних та залізничних ліній, що може додатково збільшувати час посадки в транспорт.


Не знаєте де знайти найкраще житло за доступну ціну під час подорожі?

Для пошуку найкращих варіантів житла використовуйте сервіс hotelscombined.com, що порівнює ціни на готелі у десятках систем бронювання, таких як booking.com, або знайдіть житло у приватному секторі через сервіс AirBNB, отримавши додатково знижку.Написати коментар

Ви повинні зареєструватись, щоб отримати право залишити коментар.

x
Отримуй в подарунок 33 євро на бронювання житла