Лемури можуть впасти жертвою зламу культурних традицій

Лемур

Руйнування традиційних культурних табу на Мадагаскарі призвело до небезпечного зростання полювання на червонокнижних лемурів, пишуть британські та мадагаскарські вчені в статті, опублікованій в журналі PLoS ONE. Такий висновок був зроблений за результатами опитування 1,2 тисячі домогосподарств у сільській місцевості та містах східного Мадагаскару, в ході якого були вивчені впливи харчових переваг і традиційних табу на споживання 50 диких і свійських видів тварин. ”Значна імміграція викликає соціальні зміни і часто пов’язана зі стрімким економічним розвитком, таким як видобуток мінеральних ресурсів і туризм. Іммігранти менше поважають місцеві традиції.Із цим пов’язане збільшення полювання на перебуваючих під загрозою зникнення лемурів і зниження впливу табу, які забороняють таку охоту”, – говориться в науковій статті.

 Як пояснюють вчені, місцеве населення традиційно вшановувало лемурів як прабатьків, відповідно, охота на них була виключена. Однак процеси глобалізації, пов’язані з приїздом іноземних робітників на золоті копальні, призвели до порушення культурних заборон. Тим часом полювання на цих приматів веде до швидкого їх винищення, так як лемури досягають статевої зрілості тільки в дев’ять років і виробляють потомство один раз в 2-3 роки. За даними Всесвітнього фонду дикої природи (WWF), всі види лемурів (21 вид) , що мешкають в основному в лісових районах Мадагаскару, знаходяться під загрозою вимирання, в першу чергу через руйнування їхніх місцеперебувань. Найбільша небезпека загрожує Айе-Айе: в природі залишилося лише 20 представників цього виду.


Не знаєте де знайти найкраще житло за доступну ціну під час подорожі?

Для пошуку найкращих варіантів житла використовуйте сервіс hotelscombined.com, що порівнює ціни на готелі у десятках систем бронювання, таких як booking.com, або знайдіть житло у приватному секторі через сервіс AirBNB, отримавши додатково знижку.Написати коментар

Ви повинні зареєструватись, щоб отримати право залишити коментар.

x
Отримуй в подарунок 33 євро на бронювання житла