Мадагаскар, острів піратів і ароматів!

Мадагаскар

А тепер я хочу запросити вас відправитися вслід за героями мультика “Мадагаскар”! Ви побачите, що також як і найпопулярніший мультик “LionKing” показав дітлахам всього світу дуже багато чого з життя царства звірів Кенії, так і ця смішна історія про жителів зоопарку, які потрапили на африканський острів Мадагаскар повністю відповідає дійсності! Хоча, зазначу, Мадагаскар це не острів, а архіпелаг, що складається з великих і малих островів. Це країна – архіпелаг, головний острів якого, званий Мадагаскар, один з чотирьох найбільших островів планети. Загадковий і екзотичний, Мадагаскар розташований в Індійському океані, в 400 км від узбережжя Мозамбіку на південь від Кенії.

  165 мільйонів років тому він, також як Індія, Австралія, Антарктика, Південна Африка та Америка, був частиною стародавнього материка Гондвана. Але потім, за примхою Творця, ця величезна земля розкололася на окремі континенти. Мадагаскар виявився відрізаним і з тих самих пір стоїть осібно, саме там, де він перебував під час розколу Гондвани. Тваринний та рослинний світ Мадагаскару, схожий з флорою і фауною Південної Африки і Америки в тому вигляді, в якому вони були 165 мільйонів років тому. Всі ці мільйони років після розколу флора і фауна Мадагаскару еволюціонували відокремлено, і абсолютно не схожі з флорою і фауною сучасних Америки і Південної Африки. Цим і пояснюється це диво природи, де 90% рослин, звірів і птахів типові виключно для Мадагаскару, тобто їх просто більше ніде на планеті не існує. Мадагаскар приголомшить вас вже при посадці літака в аеропорту столиці Антананаріву. Враження таке, що ви потрапили на іншу планету! Фантастичний краєвид яскраво-зеленої тропічної рослинності небачених форм на тлі землі кольору, що переходить від оранжевого до яскраво – червоного вражає уяву!

 Дуже скоро туристів возитимуть і на Місяць! Але, поки це доступно тільки мільярдерам, можу запропонувати абсолютно неземний пейзаж в якихось 120 км на північ від столиці Мадагаскару, де знаходиться фантастичного вигляду гігантський кам’яний ліс! Найдавніше геологічне утворення, голки вапняку, заввишки до тридцяти метрів, створюють пейзаж, який не поступається місячному! Так чи варто збирати гроші для місячного сафарі, якщо поблизу від одного з найбільш незайманих курортних місць на нашій планеті, можна побачити цю приголомшливу картину?! Ну, а африканський пил не так шкідлиий, як космічний переліт, скажу вам. Особливо, якщо врахувати, що по дорозі можна прикупити за скромною ціною необроблені сапфіри і рубіни, покладами яких багатий Мадагаскар. А на схід від столиці в будь-якому селищі можна придбати сумку з натуральної шкіри крокодилів, яких аж кишить у місцевих озерах.

  Знаєте, я завжди була і буду прихильником контрастних подорожей і пропоную два варіанти туру на Мадагаскарі. Насолода від прозорості теплих вод океану і екзотичних SPA готелів буде набагато більш гострим після того, як ви проїдете по Африці, яку в курортній зоні вам не побачити! Мадагаскар це справжня Африка, з усіма притаманними материнському чорному континенту контрастами і суперечностями. Проїхавшись по дорогах величезного острова, ви побачите, що бідність більшості його населення настільки ж приголомшуюча, як і його фантастичні пейзажі. Але ви також помітите, що біднота ця не агресивна, і де б ви не проїжджали, зустрінете тільки усміхнені, привітні обличчя. А традиційні хатини під пальмовим листям на тлі дивовижних скель і казкових баобабів дуже мальовничі! До того ж, ці бідняцькі селеща ще й пахнуть так смачно! Мадагаскар називають островом ароматів, завдяки плантаціям какао, ванілі, гвоздики та інших екзотичних есенцій, оточуючих поселення скрізь, де дозволяє родючість ґрунту. Тому після відвідин Мадагаскару я б дуже порекомендувала сісти на строгу дієту, так як просто невимовно важко утриматися від шоколаду сільського виробництва, перебуваючи під чарами цієї хмари ароматів, яка буде переслідувати вас всюди!

  2000 років тому сюди прибуло плем’я Малагазі, афро-полінезійської раси, а до цього єдиним найближчим до людини плем’ям Мадагаскару були лемури! Малагазі вірують швидше в духів предків, ніж в єдиного Бога. Безліч обрядів проводиться для поклоніння цим духам. Мадагаскар, геологічно, це в своєму роді Азія в Африці, але так вже склалося що і населяюче його плем’я також нагадує азіато-африканську расу, і якщо придивитися до добродушних людей племені Малагазі, це стане очевидно. Ідилічні тропічні пляжі, які омиваються заповідними теплими водами океану, тут будуть лише частиною незабутньої подорожі! Прямо як ви бачили в мультику, до цих пляжів підступають розкішні тропічні ліси, подібні яким вам і не снилися! Якщо ви мріяли побачити казковий ліс країни чудес, всипаний орхідеями, то врахуйте, що тут їх до 1200 видів! А в різноголосому хорі екзотичних птахів, небачених форм і забарвлень, виділяється, і вдень і вночі, спів Індри-Індри, самого великого виду лемурів, причому лемурів на Мадагаскарі 80 видів! Заглянувши в ці квітучі, співаючі, пахучі джунглі, ви просто зімлієте від маси стрибаючих,  скачучих, літаючих тварюк! Тут матінка-природа прямо насміхається над усіма уявленнями цивілізованої людини про тропічну природу! Хижаків тут представляє Фосса, химерний звір, чи то мангуст, чи то кішка, чи то собака, яким матері спрадавна лякають неслухняних дітей, так як серед Малагазі ходить повір’я про те, як Фосса краде немовлят вночі. На відміну від левів і леопардів континентальної Африки, цей хижак не любить показуватися на очі людям, тому зняти його під силу хіба що професійним дослідникам Мадагаскару. Хоча … дика природа непередбачувана!

 Відрізаний від усього світу багато мільйонів років, Мадагаскар, з його пишною флорою і фауною, яким здавалося б, місце скоріше на іншій планеті, ніж на Землі, з його чарівними пляжами і чарівними тропічними островами, багато з яких нежилі, це суща мрія шукачів пригод і курортників, спраглих відпочинку у поки не займаних туристами найкрасивіших місцях! Закохані і молодята зможуть побути Адам і Евамі в цих незайманих, віддалених від цивілізації місцях! Містичний Мадагаскар залишить незабутні враження у вас сьогодні, також як він збуджував уяву у вперше відвідавших його в VII столітті арабських мореплавців, і пізніше, в XV столітті, у португальців. У XVII його облюбували європейські пірати, насолоджуючись томним тропічним життям в перервах між нападами на торговельні кораблі, шляхи яких проходили повз острів. Тут є не тільки місто піратів Ліберталія, але й острів піратів Санте-Маріє. Санте-Маріє, з його чарівною смарагдовою бухтою, званою “Бухта відьом”, з його кладовищем піратів, з його легендами про скарби, про любовні романи піратів з місцевими принцесами та про чаклунство, з його казковими джунглями, що підступають до срібного піску пляжів, нагадають вам епізод з Карибських піратів, з тією тільки різницею, що природа тут набагато більш первозданна!

 Островів тут безліч, і лише в недавній час вони були названі всі. Найоптимальнішим варіантом подорожі по величезному архіпелагу островів, кожен з яких це справжня перлина в блакитних водах Індійського океану, буде яхт-круїз. Давайте поглянемо лише на самі знамениті з острови-курорти Мадагаскару. Незаселений донині острів МИТС, що омивається кристально-чистими теплими водами і оточений кораловими рифами, моментально оцінять як професійні дайвери, так і новачки. У казкових коралових гаях вам не складе труднощів зустріти приголомшливу різноманітність великих і малих мешканців царства Нептуна, а температура води цілий рік 25-30 градусів тепла.

 Розташований у північно-західній частині Мадагаскару, архіпелаг Нозі Бі складається з великого острова, оточеного дюжиною маленьких незаселених островів Робінзона Крузо. Нозі Бі це самий розвинений курорт Мадагаскару, а навколишні острови надають можливість зануритися в первісну красу тропічного раю, причому, неподалік від SPA-готелю. Будь-який дайвер скаже вам, неможливо в двох словах описати красу підводного світу. У цих, не обжитих туристами місцях, при майже повній відсутності підводних течій і прозорості води не менше 60 метрів, вам варто лише зануритися на глибину п’ятнадцяти метрів, і очам відкриється фантастичний світ, мешканці якого не тільки є яскравими представниками всіх відомих видів підводного життя тропіків , але і тих, що поки ще невідомі науці!

 Нозі Бі Іранджя це два острови, з’єднаних пісчаною косою в 1.2 км довжиною, покриту пишним лісом і оточену чарівними пляжами. Вони входять в архіпелаг нозі Бі. Місцевих жителів тут представляє крихітна традиційне село рибалок, яке лише додає колориту первозданного тропічного раю. Тут мешкають два з восьми відомих на планеті видів величезних черепах. Уздовж пляжів розташовані котеджі еко-готелю. Сидячи на веранді котеджу, ви зможете отримати задоволення, спостерігаючи грайливих дельфінів, яких в цих водах налічується чотири види, причому, вони люблять збиратися великими групами. Часом ви побачите цілу армію до двохсот дельфінів! З серпня по середину грудня до дельфінів приєднуються кити, що влаштовують цілі акробатичні вистави, які ви можете спостерігати, зручно розташувавшись на веранді з келихом.


Не знаєте де знайти найкраще житло за доступну ціну під час подорожі?

Для пошуку найкращих варіантів житла використовуйте сервіс hotelscombined.com, що порівнює ціни на готелі у десятках систем бронювання, таких як booking.com, або знайдіть житло у приватному секторі через сервіс AirBNB, отримавши додатково знижку.Написати коментар

Ви повинні зареєструватись, щоб отримати право залишити коментар.

x
Отримуй в подарунок 33 євро на бронювання житла