Нереальний пейзаж баобабового гаю

Клени, берези, каштани, осики і дуби – ми давно звикли прогулюватися в парках і скверах, де виростають саме ці та інші звичні для нас види листяних дерев. А що б ви сказали, якби раптом опинилися на справжній алеї баобабів? Звучить фантастично, але проте, така існує, і знаходиться вона на красивому і колоритному острові Мадагаскар.

Баобаби ростуть по всій території острова і вважаються національним деревом держави Мадагаскар. Існує навіть легенда про це дерево, крона якого більше нагадує коріння: ніби-то колись давно Бог розгнівався на щось і висмикнув із землі баобаб, встромивши його потім догори ногами. І дійсно, після скидання листя баобаб дуже нагадує «дерево навпаки».

Місцеві жителі примудряються практично використовувати буквально всі частини баобабів: кору, листя, плоди, молоді пагони і навіть квітковий пил, з якої виготовляють клей. Але є на острові місце, в якому це дерево виконує ще одну важливу функцію – естетичну, адже помилуватися так званою Алеєю баобабів з’їжджаються туристи з усього світу.

Знаходиться баобабових гай в західній частині острова, в регіоні Менабе. Вздовж грунтової дороги, що сполучає міста Belon’i Tsiribihina і Morondava вишикувалися в ряд близько 20-25 цих могутніх дерев, які й утворили щось на зразок алеї.

Такий порядок розташування баобабів є унікальним, адже в більшості своїй ця рослина любить самотність. Тому баобабова алея є неймовірним природним виключенням з правил, яке виглядає як сюрреалістична картина якогось художника-фантаста.

Через відсутність у баобабів річних кілець визначити їх вік дуже важко, але, за приблизними оцінками вчених, деревам на алеї налічується не менше 800 років. Колись у цій місцевості ріс густий тропічний ліс, але з часом люди повністю вирубали його, пошкодувавши лише величних багаторічних красенів-баобабів.

Сьогодні Алея баобабів на Мадагаскарі є пам’яткою, обов’язковою для відвідування всіма поважаючими себе туристами.


Не знаєте де знайти найкраще житло за доступну ціну під час подорожі?

Для пошуку найкращих варіантів житла використовуйте сервіс hotelscombined.com, що порівнює ціни на готелі у десятках систем бронювання, таких як booking.com, або знайдіть житло у приватному секторі через сервіс AirBNB, отримавши додатково знижку.Написати коментар

Ви повинні зареєструватись, щоб отримати право залишити коментар.

x
Отримуй в подарунок 33 євро на бронювання житла