Цікаві факти про острів Мадагаскар.

Мадагаскар

Мадагаскар – острів, розташований на схід від африканського континенту. Мільйони років тому Мадагаскар був частиною стародавнього материка Гондвани. Приблизно сто шістдесяти мільйонів років тому він відколовся від нього і став окремим островом. Вперше цей острів був виявлений португальським дослідником Дієго Дьясом (Diego Dias) на початку шістнадцятого століття. Слідом за португальцями на острів прибули голландські, англійські і французькі торговці. У 1896 році Мадагаскар став французькою колонією, а в 1946 році – заморською територією Франції. У 1960 році острів, нарешті, знайшов повну свободу, проголосивши себе Демократичною Республікою Мадагаскар.

Офіційні мови, на яких розмовляють на острові, – Малагасійська, французький і англійський. Найбільш широко поширений Малагасійська мова, французька мова використовується переважно в області бізнесу і управління та у великих містах, а англійську мова найчастіше застосовується в туристичній індустрії.

Загальна площа острова – 587 041 кв.км., чисельність населення складає близько 18 мільйонів чоловік.

Столиця Мадагаскару – місто Антананаріву (Antananarivo) з населенням близько 1678000 чоловік.

Національна валюта Мадагаскару – аріарі, що замінила існуючий тут не так давно Малагасійський франк.

Мадагаскар – четвертий з найбільших островів світу. Він приблизно дорівнює американському штату Техас і по площі поступається лише трьом островам – Гренландії, Новій Гвінеї і Борнео.

Лінія узбережжя Мадагаскару простягається на 4828 км.

Мадагаскар – найбільший у світі виробник і експортер ванілі.

Основна частина населення Мадагаскару дотримується древніх традиційних релігійних переконань, особливо поширений культ предків, з яким пов’язані відносини між живими і мертвими. Крім того, на острові живуть християни і мусульмани.

Мадагаскар називають «червоним островом», що пов’язано з кольором місцевих грунтів.

У Мадагаскарі зберігся історичний пам’ятник Королівський Холм Амбохіманга (Royal Hill of Ambohimanga), який входить до числа об’єктів Всесвітньої Спадщини ЮНЕСКО. Він включає королівське місто, некрополь і ансамбль священних місць.

Центральну частину острова займає нагір’я, а вздовж узбережжя простягнулася смуга низовин. Найвища точка Мадагаскару – гора Марумукутру (Maromokotro), її висота сягає 2876 метрів.

На острові видобуваються такі природні ресурси, як графіт, хроміт, вугілля, боксит, сіль, кварц, нафтоносні піски, напівдорогоцінне каміння, рибу і гідроелектроенергію.

Провідними галузями індустрії на Мадагаскарі є м’ясопереробна промисловість, виробництво мила, пивоварні і шкіряні заводи. Основна сільськогосподарська продукція – кава, ваніль, цукровий очерет, гвоздика і продукти тваринництва. Мадагаскар експортує каву, ваніль, молюсків, цукор, бавовняні тканини, хроміт і нафтопродукти.

Мадагаскар – небагата країна. Основна частина населення залежить від натурального сільського господарства, основу якого складають розведення великої рогатої худоби і вирощування рису. Країна стикається з такими проблемами, як нестача продуктів харчування та недостатньо розвинута сфера освіти та охорони здоров’я. Уряд намагається поліпшити економічне становище країни. Однією з зростаючих галузей економіки є туристична промисловість.

На Мадагаскарі немає характерних для Африки тварин – левів, жирафів, зебр і гіпопотамів. Скам’янілі останки свідчать про те, що колись давно гіпопотами жили на цьому острові, але, на думку вчених, вони вимерли близько 1000 років тому. Ці тварини, яких назвали карликовими гіпопотамами, були набагато менші своїх африканських родичів.

Оскільки Мадагаскар протягом довгого часу ізольований від іншої частини Африки, на його території виявлено багато нових видів тварин і рослин. Близько 80% видів тварин Мадагаскару не зустрічається більше ні в одному іншому куточку планети Земля. Багато з них перебувають під загрозою зникнення, так як сьогодні знищено майже 90% їхнього природного місця існування. На території Мадагаскару зустрічається близько 60 видів лемурів і близько 60 видів хамелеонів (майже половина всіх хамелеонів планети). Забавні тваринки тенрекі, які схожі на кротів, землерийок і їжаків, були, мабуть, першими ссавцями, що з’явилися на Мадагаскарі. Щоб захистити себе від хижаків, вони згортаються в кулю і розчепірюють гострокінцеве волосся. Найбільший хижак Мадагаскару – фосса – має котяче тіло і собачий ніс, але він не вважається ні кішкою, ні собакою. Це рідкісна зникаюча тварина – близький родич мангуста. Він у два рази більше звичайної домашньої кішки і полює насамперед на птахів і лемурів. Довгий хвіст допомагає Фоссе утримувати рівновагу, лазячи по деревах.

Перші жителі Мадагаскару мали африканське і азіатське походження, з часом тут з’явилося 18 змішаних афро-азіатських етнічних груп. Азіатські особливості найбільш яскраво проявляються у людей, що населяють гірські місцевості країни, а жителі прибережної смуги мають переважно африканські корені.


Не знаєте де знайти найкраще житло за доступну ціну під час подорожі?

Для пошуку найкращих варіантів житла використовуйте сервіс hotelscombined.com, що порівнює ціни на готелі у десятках систем бронювання, таких як booking.com, або знайдіть житло у приватному секторі через сервіс AirBNB, отримавши додатково знижку.Написати коментар

Ви повинні зареєструватись, щоб отримати право залишити коментар.

x
Отримуй в подарунок 33 євро на бронювання житла