Фамадіхана: танці з мертвими на Мадагаскарі

Жителі острова Мадагаскар мають унікальний ритуал вшанування мертвих. Він називається фамадіхана, що в перекладі з малагасійської мови означає «перевертання кісток». Традиційну церемонію проводять приблизно кожні сім років. Під час неї відкривають сімейні склепи, щоб дістати останки померлих предків і обернути їх в новий саван, який забарвлений відваром дерева нату. Релігійна дія супроводжується живою музикою, жертвопринесенням тварин і загальним бенкетом.

Фамадіхана – це день, коли члени сім’ї показують, наскільки вони люблять один одного. Великі сім’ї збираються разом, щоб зміцнити свою спорідненість, а старійшини розповідають дітям про мертвих предків.

Згідно з віруваннями малагасійців, люди складаються з тіл своїх предків, саме тому родинні зв’язки так тут цінуються. Вони також вважають, що поки тіло не зовсім розклалося, мрець все ще не залишає світ остаточно, будучи здатним підтримувати контакт з живими. Поки предки не покинули їх остаточно, жителі острова Мадагаскар таким ось способом показують свою любов і прихильність до них.

Примітно, що ритуал фамадіхана має порівняно невелику історію, з’явившись лише в XVII столітті. Традиційні святкування тривають три дні і є вельми витратною справою для місцевих, враховуючи різноманітність їжі на столах і потреби в покупці нового одягу. Однак навіть бідні місцеві готові витрачати великі гроші на проведення ритуалу, щоб духовно зв’язатися зі своїми померлими предками.


Не знаєте де знайти найкраще житло за доступну ціну під час подорожі?

Для пошуку найкращих варіантів житла використовуйте сервіс hotelscombined.com, що порівнює ціни на готелі у десятках систем бронювання, таких як booking.com, або знайдіть житло у приватному секторі через сервіс AirBNB, отримавши додатково знижку.Написати коментар

Ви повинні зареєструватись, щоб отримати право залишити коментар.

x
Отримуй в подарунок 33 євро на бронювання житла