Тубільці наближаються до футболу

З Бразилії приходять новини не тільки про футбол: цього літа там зареєстрована масова міграція тубільців, які ніколи раніше не стикалися із зовнішнім світом і навіть не мають імунітету до простих респіраторно-вірусних захворювань, з району Амазонки в населені райони країни. Можливо, тубільці вже встигли вступити в контакти з місцевим населенням.

На початку цього тижня, через пару днів після того, як Бразилія обіграла Чилі в 1/8 фіналу на чемпіонаті світу, відсвяткували перемогу національної збірної прикордонники виявили на кордоні з Перу поблизу від поселення місцевого народу ашанінка сліди, що належать представникам племені індіанців, які до цього жили окремо від усієї цивілізації. На це місце, як і годиться в нинішніх реаліях, негайно виїхали правозахисники з організації Survival International. Вони виявили численні відбитки босих ніг, залишки тимчасового табору та їжі.

Більше того, згодом з’ясувалося, що дикуни спробували вступити в контакт з представниками народу ашанінка, проте чим завершилася ця спроба, невідомо.

 «Наслідки подібного інциденту можуть бути більш ніж серйозними», – заявив Хосе Карлос Мейрелеш, який представляє Національний фонд індіанців FUNAI. За його словами, подібні пересування племен, які століттями жили далеко від цивілізації і не мали з нею ніяких зовнішніх контактів, є чимось незвичайним і попросту ненормальним.

Однак правозахисники знайшли гіпотетичну причину що відбулася: вони впевнені, що амазонські індіанці втекли з насиджених місць, тому що туди прийшли «чужі» – місцеві стежки облюбували наркокур’єри, а ліси перетворилися на зону безконтрольної і незаконної вирубки. Не дивно, що між корінними жителями і «чужаками» стався конфлікт, в результаті якого індіанці, котрі не бачили навіть пістолета були змушені спішно збирати речі і тікати світ за очі.

Проте така втеча від насильства може обернутися для тубільних мігрантів ще більшими бідами. Вступивши на чужу територію, вони можуть зіткнутися з протидією вже з боку цивілізованих господарів цих місць. Більше того, їм загрожує ще більш небезпечна зустріч – з хворобами, від яких у них немає імунітету.

У таких племен немає імунітету навіть до таких рядових недугів, як респіраторно-вірусні захворювання. Так вже відбувалося, наприклад, на півночі Бразилії в 1980-х роках, коли група місіонерів розбила свій табір неподалік від поселення тубільного племені зо’е, яке незабаром повністю вимерло від цілком звичних для сучасної людини хвороб. Пізніше, вже в середині 1990-х років минулого століття, вимерла більша частина племені мурунауа, представники якого вирішили познайомитися лісорубами.

Нинішній контакт з індіанцями, ніколи не бачених цивілізації, далеко не перший. У 2007 році на південному сході Перу представники правоохоронних органів на блакитному вертольоті шукали браконьєрів, що рубають ліс, а наткнулися на диких індіанців. Спочатку представники племені злякалися, а потім почали стріляти по вертольоту з луків. Згодом вже вчені продовжили спостерігати за індіанцями, не наближаючись до них ближче ніж на 100 м.

Це чудове в усіх відношеннях плем’я називається машко-піро. А його представники до цих пір дуже агресивно реагують на людей, які вторглися на їх рідні землі.

Вони не тільки не хочуть ні з ким вступати в діалог, але і посилають запалені стріли в сторону пропливаючих повз човнів. А пропливає їх чимало – тепер, коли про індіанців розповіли по телевізору і в інтернеті, туристи самі їдуть в джунглі, щоб на них подивитися.

Нещодавно індіанці намагалися напасти на американського антрополога Глена Шепарда, який хотів їх вивчити і, можливо, встановити демократію за афганським або іракським сценарієм. Взагалі, ці тубільні племена намагаються не залишати свої території і намагаються захищатися. Проте цивілізація стрімко приходить і в цей світ.


Не знаєте де знайти найкраще житло за доступну ціну під час подорожі?

Для пошуку найкращих варіантів житла використовуйте сервіс hotelscombined.com, що порівнює ціни на готелі у десятках систем бронювання, таких як booking.com, або знайдіть житло у приватному секторі через сервіс AirBNB, отримавши додатково знижку.Написати коментар

Ви повинні зареєструватись, щоб отримати право залишити коментар.

x
Отримуй в подарунок 33 євро на бронювання житла