Акведук Камарес – окраса Ларнаки

Знаменитий акведук Камарес, відомий також як акведук Бекіра Паші, знаходиться на околиці Ларнаки – одного з найпопулярніших серед туристів міста Кіпру. Він був створений, коли цей населений пункт, в той час він називався Скала, перебував під управлінням османів, з ініціативи правителя Абу Бекір Паші і на його ж кошти в 1746-1747 роках.

Назва «Камарес» (від грец. «Арки») йому дуже підходить – водопровід має довжину більше 10 кілометрів і складається з 75 високих арок. Всього було створено 3 «моста» по 32, 12 і 31 арці – для того, щоб вода залишалася на одному рівні в тих місцях, де акведук довелося прокладати по ярах. Завдяки цьому була вирішена одна з головних проблем міста, пов’язана з нестачею води, до цього людям доводилося доставляти воду з джерела, розташованого в декількох кілометрах від населеного пункту. А після завершення будівництва вода з річки Тремітос по акведук надходила прямо в Ларнаку. Такою системою городяни користувалися аж до 1939 року, коли, нарешті, там був побудований сучасний водопровід.

На жаль, до наших днів Камарес зберігся лише частково – після того, як місто почало активно розбудовуватися, акведук був сильно пошкоджений. Тому в муніципалітеті Ларнаки був створений спеціальний комітет, що складається з фахівців різної спрямованості, який повинен стежити за збереженням цього архітектурної та історичної пам’ятки. Крім того, зараз ведеться активна робота з припинення будівництва поблизу камарес і перетворення цієї території на туристичну пішохідну зону.

 


Не знаєте де знайти найкраще житло за доступну ціну під час подорожі?

Для пошуку найкращих варіантів житла використовуйте сервіс hotelscombined.com, що порівнює ціни на готелі у десятках систем бронювання, таких як booking.com, або знайдіть житло у приватному секторі через сервіс AirBNB, отримавши додатково знижку.Написати коментар

Ви повинні зареєструватись, щоб отримати право залишити коментар.

x
Отримуй в подарунок 33 євро на бронювання житла