Базиліка Сакре-Кер

Одним із символів Парижа є базиліка Сакре-Кер, що представляє собою величезний білий храм. Ця яскрава пам’ятка вінчає Монмартрський пагорб, і користується великою популярністю у гостей французької столиці.

Але все ж мало хто знає, що побудована базиліка на гроші католиків для того, щоб спокутувати гріхи нації, адже наприкінці дев’ятнадцятого століття цілий ряд невдач обрушився на країну. У 1871 році Франція програла війну з Пруссією, потім настав час Паризької комуни, ще був полонений французький імператор і папа Пій IX.

Після цих сумних подій католицька церква оголосила збір грошей на будівництво споруди «в спокутування гріхів». Символічним місцем для зведення храму було обрано Монмартр, саме тут почалося криваве братовбивче протистояння між версальцями і коммунарами.

Був оголошений конкурс проектів майбутньої будівлі, в якому здобув перемогу архітектор Поль Абаді. Його головною ідеєю було спорудження базиліки, де б химерно з’єдналися різні елементи архітектурних стилів: візантійського, романського і готичного, що символізувало б взаємну згоду і терпимість.

Прихильники республіканського ладу критикували проект базиліки, виконаний у псевдовізантійському стилі, який був чужий традиційному вигляду Парижа, а також ідеалам Великої французької революції. Довгий час храм Сакре-Кер вважався символом «ярого клерикалізму», жителі французької столиці навіть дали йому жартівливу назву – «національний торт».

Але незабаром суперечки закінчилися, базиліка прекрасно вписалася в пейзаж міста і стала одним з найбільш затребуваних сюжетів, який відтворювався на поштових листівках країни і знімках туристів.


Не знаєте де знайти найкраще житло за доступну ціну під час подорожі?

Для пошуку найкращих варіантів житла використовуйте сервіс hotelscombined.com, що порівнює ціни на готелі у десятках систем бронювання, таких як booking.com, або знайдіть житло у приватному секторі через сервіс AirBNB, отримавши додатково знижку.Написати коментар

Ви повинні зареєструватись, щоб отримати право залишити коментар.

x
Отримуй в подарунок 33 євро на бронювання житла