Ідеальний палац Шеваль: плід любові та старанності французького листоноші

Здалеку цей палац виглядає як щось спільне між храмом Святого Сімейства і Ангкором, проте поблизу він нагадує картини Клода Моне, де дрібна галька і шліфування замінює хитромудрі мазки пензля. Стовпи, контрфорси і гроти – все це елементи знаменитого французького Шеваля, який є однією з найяскравіших пам’яток країни.

Фердінан Шеваль (1836-1924), французький листоноша, почав зведення палацу своєї мрії на початку XIX століття. За переказами, в 1879 році Шеваль спіткнувся об камінь, що лежав на його шляху. Листоноша підняв камінь і був настільки вражений його своєрідною формою, що захотів побудувати палац мрії. Шеваль закінчив лише початкову школу і не мав досвіду архітектурного проектування, але, незважаючи на скромні пізнання в сфері будівництва, Фердінан не склав руки. Він зайнявся самонавчанням і протягом тридцяти чотирьох років зводив палац своєї мрії, вислуховуючи критику і глузування сусідів.

Розносячи пошту, він щодня проробляв шлях у 25 км, складаючи в тачку камені незвичайної природної форми. З них протягом 33 років поодинці у вільний від роботи час, вдень і вночі, в будь-яку погоду, за допомогою самих невигадливих інструментів він втілював в життя свою мрію – переважаючий всяку уяву палац. Закінчивши цю титанічну працю і накресливши над входом: «Plus opiniâtre que moi se mettre à l’oeuvre» («Нехай тепер за роботу приймається більш завзятий, ніж я»), неймовірний листоноша не встиг далеко прибрати свою кельму. Отримавши від місцевої влади відмову в проханні бути після смерті похованим у своєму палаці, він за 8 років перетворив сімейний склеп в Усипальню мовчання і нескінченного спокою.

Палац сільського листоноші, завдяки сюрреалістам відомий всьому світу як Ідеальний палац листоноші Шеваля, так само, як і його склеп, зараховані критикою до шедеврів наївної архітектури.

Палац Шеваль об’єднує в собі різні архітектурні напрямки та історичні епохи, представляючи собою коктейль з елементів алжирської, північноєвропейської і китайської архітектури. Дивовижна мрія французького листоноші надихала і буде надихати ще не одне покоління.


Не знаєте де знайти найкраще житло за доступну ціну під час подорожі?

Для пошуку найкращих варіантів житла використовуйте сервіс hotelscombined.com, що порівнює ціни на готелі у десятках систем бронювання, таких як booking.com, або знайдіть житло у приватному секторі через сервіс AirBNB, отримавши додатково знижку.Написати коментар

Ви повинні зареєструватись, щоб отримати право залишити коментар.

x
Отримуй в подарунок 33 євро на бронювання житла