Піраміда Лувра: сучасна будівля на тлі історичних фасадів

Всі ми асоціюємо Єгипет з величезними пірамідами, де давні єгиптяни ховали своїх фараонів. Але, коли мимоволі чуєш про піраміду посеред Парижа, можна прийти в легке здивування. Тим не менш, скляна піраміда Лувра за порівняно короткий термін встигла стати однією з найвідоміших визначних пам’яток столиці Франції. У оригінального дизайну скляної піраміди було і є багато противників в особі самих парижан, і він став приводом для палких суперечок і дискусій.

В 70-х роках число туристів зростало, а входи були занадто малими і, до того ж, такими заплутаними, що відвідувачі музею могли попросту заблукати в стінах середньовічної споруди. Скляна піраміда була зведена в 80-х роках в рамках проекту з розширення та модернізації Лувра.

Американський архітектор китайського походження проводив розкопки у дворі Наполеона, який є центральною частиною Лувра. Тоді ж він вирішив створити підземний вестибюль на три крила музею, де могли б зручно розташуватися квиткові каси, магазини і ресторани, тим самим вирішивши всі проблеми з входом в Лувр.

В якості головного входу він не хотів бачити щось подібне станції метро, саме тому почав працювати над сміливим проектом. Так і була зведена скляна піраміда посеред Лувра. Своє рішення на користь модерну Пей пояснив тим, що хотів звести вхід, який би приваблював відвідувачів до музею. І справді, скляна піраміда стала маяком в центрі двору.

Вона має висоту 22 метри, базуючись на основі площею 35 метрів. Паризьку пам’ятку оточують ще три невеликі піраміди, а також басейни з сучасними фонтанами.

Консервативні парижани не були в захваті від будівлі, яка утворює яскравий контраст з історичними фасадами Парижа. Піраміда Лувра стала таким же спірним об’єктом, як і побудована десятиліттям раніше вежа Монпарнас, а також арки Ла-Дефанс. Однак тепер, через тридцять років, скляна будівля в стилі модерн вважається знаковим символом французької столиці, хоча, згідно з опитуваннями, велике число французьких громадян і сьогодні є противниками піраміди.

 


Не знаєте де знайти найкраще житло за доступну ціну під час подорожі?

Для пошуку найкращих варіантів житла використовуйте сервіс hotelscombined.com, що порівнює ціни на готелі у десятках систем бронювання, таких як booking.com, або знайдіть житло у приватному секторі через сервіс AirBNB, отримавши додатково знижку.Написати коментар

Ви повинні зареєструватись, щоб отримати право залишити коментар.

x
Отримуй в подарунок 33 євро на бронювання житла