Клермон-Ферранський собор: довгий шлях до досконалості

Клермон-Ферранський собор, виконаний у готичному стилі, є історичним пам’ятником французького міста Клермон-Ферран (регіон Овернь). Він став третім за рахунком християнським храмом, який був зведений на цьому місці.

До цього, згідно зі збереженими свідченнями, тут першою була побудована сорокатрьохметрова  базиліка декорована мармуром, фундамент якої заклав єпископ Намацій. У 760 році вона була практично зруйнована військами Піпіна Кроткого, який незабаром, пошкодувавши про скоєне, оплатив реставраційні роботи, що тривали чотири роки (764-768). На жаль і новій церкві не судилося тривале існування. У 915 році її спіткала доля попередньої, тільки тепер від рук нормандців.

Не зберігся до наших днів і другий собор, який вважався шедевром релігійної архітектури. Будучи побудованим в 946 році, він був повністю зруйнований в XIII столітті. Так відкрився шлях для спорудження нового кафедрального собору, роботи по зведенню якого були покладені на плечі архітектора Жана Дешама. Саме він є розробником геніального проекту, в якому не було хрестового арочного зводу, а вікна дозволяли зберегти більше простору між опорами.

Роботу, розпочату Демаші, після його смерті продовжив син, потім спорудою храму керував П’єр де Себаз, проте і йому через події Столітньої війни не вдалося закінчити цей архітектурний проект. Таким чином, розпочавшись ще в 1248 році, будівельні роботи наблизилися до завершальної стадії лише до 1866, коли, нарешті, з’явився притвор, західний фасад, який прикрасили два гострих шпиля і останній проліт нефа. Над цим проектом вже потрудився Віолле-ле-Дюка – французький ідеолог неоготики. Останні ж штрихи в удосконаленні цієї дивовижної французької пам’ятки були зроблені на початку XX століття, коли спорудили монументальні сходи.

Для зведення будівлі собору, присвяченому Вознесінню Діви Марії, використовувалася виключно чорна вулканічна порода, тому не помітити його навіть здалеку, просто неможливо.


Не знаєте де знайти найкраще житло за доступну ціну під час подорожі?

Для пошуку найкращих варіантів житла використовуйте сервіс hotelscombined.com, що порівнює ціни на готелі у десятках систем бронювання, таких як booking.com, або знайдіть житло у приватному секторі через сервіс AirBNB, отримавши додатково знижку.Написати коментар

Ви повинні зареєструватись, щоб отримати право залишити коментар.

x
Отримуй в подарунок 33 євро на бронювання житла