Форт Боярд: фортеця в Біскайській затоці

Коли Людовик XIV вперше запропонував побудувати форт посеред вод Біскайської затоки, його порадники вирішили, що французький король остаточно збожеволів. Людовика XIV таки переконали в тому, що його ідея безглузда і великий правитель відмовився від своїх планів. Однак, через 150 років, порадники не змогли зупинити Наполеона, який, подорожуючи по Європі, все-таки вирішив звести форт Боярд.

Форт Боярд (Fort Boyard), який планували побудувати між островами Олерон та Іль-д’Екс, призначався для оборони західного узбережжя Франції. У той час охорона морських кордонів була пріоритетним завданням, оскільки постійно була загроза нападу англійського морського флоту. Початок в 1801 році зведення форту посеред моря, як і очікувалося, виявилося справжнім випробуванням для будівельників.

Працівники з прибережних міст довгий час безрезультатно намагалися встановити фундамент майбутнього форту. Рух водних потоків робив практично неможливим встановлення та розміщення каменів. У 1809 році проект з будівництва форту був заморожений майже на тридцять років, поки не порахували, що британський королівський військово-морський флот все ще є головним ворогом Франції. У 1857 році форт Боярд був врешті-решт побудований, але іронія полягала в тому, що в ця велична оборонна споруда більше не грала жодної ролі в захисті морських кордонів. Після вдосконалення артилерійської гармати і появи далекобійних гармат форт втратив свою оборонну функцію.

Протягом наступних 150 років форт занепав. Ймовірно, популярна пам’ятка Франції так би і залишилася руїною, якби в 1988 році його не стали використовувати як майданчик для проведення всесвітньо відомої гри «Форт Боярд». Телегра, яка вперше вийшла в ефір у 1990 році, швидко завоювала серця шанувальників і впродовж двадцяти років успішно вела мовлення в багатьох країна світу. Публічний доступ в форт закритий, тому опинитися всередині величної французької фортеці можуть тільки учасники телешоу. Зйомки програми проводяться і сьогодні.


Не знаєте де знайти найкраще житло за доступну ціну під час подорожі?

Для пошуку найкращих варіантів житла використовуйте сервіс hotelscombined.com, що порівнює ціни на готелі у десятках систем бронювання, таких як booking.com, або знайдіть житло у приватному секторі через сервіс AirBNB, отримавши додатково знижку.Написати коментар

Ви повинні зареєструватись, щоб отримати право залишити коментар.

x
Отримуй в подарунок 33 євро на бронювання житла