Фонтан Чотирьох Сезонів

Однією з найвідоміших скульптурних композицій французької столиці є Фонтан Чотирьох Сезонів, зведений за проектом архітектора Едме Бушардона. Ця важлива культурна пам’ятка Парижа свого часу була спробою відходу від канонів стилю рококо, який до середини вісімнадцятого сторіччя почав втрачати свою популярність.

Проектуючи Фонтан Чотирьох Сезонів, Бушардон гармонійно поєднав французький класицизм сімнадцятого століття з лаконізмом античного мистецтва. В результаті творчих пошуків скульптора вийшов гармонійний триярусний фонтан, перші два яруси якого зображують алегоричні скульптурні композиції, що символізують чотири сезони року. Звідси, як не важко здогадатися, фонтан і отримав свою назву.

Ініціатором створення цієї скульптурної композиції, яка була відкрита в 1745 році, виступив французький король. Монарху творіння скульптора припало до душі, тому в знак подяки Едме Бушардон отримав винагороду у вигляді довічної пенсії, яка становила півтори тисячі ліврів.

І все ж, незважаючи на численні схвальні відгуки багатьох фахівців, знайшлися і критики Фонтана Чотирьох Сезонів, які головним недоліком скульптурної композиції вважали разючий контраст між чудовою декорацією з одного боку і слабкою продуктивністю фонтану, що має лише кілька струмків питної води. Вольтер, порівнюючи Фонтан Чотирьох Сезонів з римськими фонтанами, відзначав високу практичну складову останніх.

На сьогоднішній день знаменитий фонтан по вулиці Гренель користується великою популярністю у туристів, незважаючи на те, що в даний момент не працює.


Не знаєте де знайти найкраще житло за доступну ціну під час подорожі?

Для пошуку найкращих варіантів житла використовуйте сервіс hotelscombined.com, що порівнює ціни на готелі у десятках систем бронювання, таких як booking.com, або знайдіть житло у приватному секторі через сервіс AirBNB, отримавши додатково знижку.Написати коментар

Ви повинні зареєструватись, щоб отримати право залишити коментар.

x
Отримуй в подарунок 33 євро на бронювання житла