Калакмуль (Calakmul). Одне з найстаріших міст Майя

У минулому одне з найбільших і потужних древніх міст , коли-небудь виявлених в низовинах майя. Столиця Канульского царства.

Ця археологічна розкопка розташована в мексиканському штаті Кампече ( Campeche ) , глибоко в джунглях регіону петенського басейну ( Petén Basin ) . Калакмуль знаходиться в 35 км від кордону Гватемали ( Guatemalan ) . У стародавні часи місто було відоме під назвою Tuun Ох Te .

Калакмуль був головною міццю майя в північному районі петенського регіону півострова ( Yucatan ) на півдні Мексики ( Mexico ) . Велика зона Калакмуля відзначена емблемою , рельєфно вирізаним знаком – головою змії з символом , який слід читати , як ‘ Каан ‘ . Місто також іменувався як ‘ Зміїне Королівство ‘ ( Snake Kingdom ) . За оцінками , в Калакмулі проживало 50 тис. чоловік.

На території міста знайдено 6750 древніх споруд , у тому числі 100 великих будов. Серед знахідок головне місце відведено двом пірамідам . Їх прийнято називати ‘ Структура I’ і ‘ Структура II ‘ . Друга піраміда – 45 м заввишки , завдяки чому вона перетворюється на одну з найвищих пірамід майя. Чотири гробниці були розташовані всередині цієї піраміди.

Протягом Класичного періоду Калакмуль суперничав зі своїм політичним конкурентом , великим містом Тікаль ( Tikal ) . Їх протистояння було пов’язано з тим , що цивілізація майя була поділена на два табори. Саму ж боротьбу цих двох міст можна порівняти з битвою двох наддержав.

Серце міста охоплює площу близько 2 кв. км , область , на якій виявлені останки приблизно 1000 структур. Периферія за межами основної частини Калакмуля охоплює площу більше 20 кв. км . Калакмуль за розмірами і чисельністю населення був порівнянний з Тікаль , але , найімовірніше , в першому щільність населення була більшою.

Камінь , що використовується при будівництві , представляв собою м’який вапняк. Це призвело до сильної ерозії. Місто було побудоване за строго концентричними законами і може бути розділене на зони при русі назовні від центру. Внутрішня зона охоплює площу близько 1.75 кв. км . На ній зібрана більша частина монументальної архітектури. Близько 92 будівель були побудовані коло великих пірамід і викладені навколо відкритих майданчиків і внутрішніх дворів. Центр міста облямований з північного боку 6 -метровою в висоту стіною , яка могла мати захиснуфункцію.

Багато будинків людей незнатного походження були збудовані вздовж краю болота Ель Лабертіно ( El Laberinto ) на захід від центру, хоча все ж тут можна зустріти деякі громадські будівлі та місця проживання еліти. Простір між будівлями був використаний для садівництва .

Серед інших знахідок у Калакмулі також було виявлено 120 стел , які за низької якості вапняку сильно постраждали. Це місто – одне з небагатьох місць , де є пара стел із зображенням цариці і царя. У класичний період Калакмуль став господарем Каракол ( Caracol ) , на який також робив замах Тікаль . Сам же Тікаль упав під ударами Калакмуля в 562 році н. е. . Після цього близько 130 років головний суперник ‘ Зміїного Королівства не збудував жодного нового монумента.

У 849 -му р. Калакмуль згадується у зв’язку з містом Сейбаль ( Seibal ) цивілізації майя , де правив Чен Пет ( Chan Pet ) . Однак малоймовірно , що Калакмуль продовжував існувати як повноцінне місто в цей пізній термін. Закінченням бурхливого життя в ньому прийнято вважати кінець 9 -го або початок 10 -го століття. Дата зведення нової стели , швидше за все , може припадати на 899 -й або 909 -й. Пізніше з’явилося ще кілька пам’ятників , хоча і необроблених , що представляють собою результат зусиль залишку населення , який бажає підтримувати традиції майя класичного періоду .

Кераміка , датована класичним періодом месоамериканської хронології , дає привід вважати , що населення Калакмуля на його заключному етапі окупації було зосереджено в центрі міста. Більшість громадян які залишилися з живих в, ймовірно , були простолюдинами , що зайняли елітні архітектурні споруди.

біолог Сайрус Л. Ланделл ( Cyrus L. Lundell ), що виявив залишки стародавнього міста 29 -го грудня 1931 -го повідомив про це Сильванус Г. Морлі ( Sylvanus G. Morley ) з Інституту Карнегі ( Sylvanus G. Morley ) у березні 1932 -го . Саме Сайрус придумав назву цьому місцю : ‘ ca ‘ означає ‘ два ‘ , ‘ lak ‘ – ‘ суміжний ‘ і ‘ mul ‘ – ‘ піраміда ‘ . Таким чином ‘ Калакмуль ‘ – ‘ Місто двох суміжних пірамід ‘ .

Дослідження руїн зупинилися в 1938 -му. Археологи повернулися на місце розкопок тільки в 1982 -му , коли Вільям Дж. фолу ( William J. Folan ) очолив новий проект від імені Університету Кампече ( Universidad Autónoma de Campeche ) , працюючи над Калакмулі до 1994 -го . В даний час місто є предметом дослідження великомасштабного проекту Національного інституту антропології та історії ( INAH ) під керівництвом Рамона Карраско ( Ramón Carrasco ) .


Не знаєте де знайти найкраще житло за доступну ціну під час подорожі?

Для пошуку найкращих варіантів житла використовуйте сервіс hotelscombined.com, що порівнює ціни на готелі у десятках систем бронювання, таких як booking.com, або знайдіть житло у приватному секторі через сервіс AirBNB, отримавши додатково знижку.Написати коментар

Ви повинні зареєструватись, щоб отримати право залишити коментар.

x
Отримуй в подарунок 33 євро на бронювання житла