Музей мумій Гуанахуато: тіла, що збереглися природним шляхом

Деякі мумії, які сьогодні лякають відвідувачів світових столиць, були знайдені ще тисячі років тому. Що стосується мумій мексиканського міста Гуанахуато, то вони потрапили в музей через всього декілька сторіч. У період з 1865 по 1958 рік жителів міста, чиї родичі спочивали в тутешніх могилах, зобов’язали платити податок. Якщо хтось ухилявся від сплати три роки поспіль, то тіла його близьких відразу ж викопували.

Через те, що грунт в даному регіоні Мексики був надзвичайно сухим, трупи більше нагадували добре збережені мумії. Першою виритою мумією вважається тіло доктора Леруа Реміджіо, яке було знайдено 9 червня 1865. Вириті тіла зберігали в склепі на кладовищі, і родичі могли досі викупити труп. Така практика тривала аж до 1894 року, доки в склепі не назбиралося достатньо тіл для відкриття музею мумій в Гуанахуато.

У 1958 році жителі перестали платити податок за місце на кладовищі, проте мумії вирішили залишити в склепі, який невдовзі став місцевою пам’яткою і почав користуватися популярністю у туристів. Так, спочатку мандрівники приходили прямо в склеп, щоб побачити тіла мумій, але незабаром колекція мерців стала експонатами окремого музею.

Так як всі мумії утворилися природним шляхом, вони виглядають куди більш страхітливо, ніж забальзамовані тіла. Примітно, що мумії Гуанахуато з їх кістлявими і спотвореними обличчями все ще одягнені в той одяг, в якому були поховані.

Мабуть, найбільш шокуючими експонатами музею мумій для відвідувачів здадуться поховане тіло вагітної жінки і тіла дітей. У музеї також знаходиться найменша мумія на планеті, що не більше буханця хліба.

На даний момент точно не відомо, як труп, будучи похованим більше століття, міг так вдало зберегтися. Як вже говорилося, вчені припускають, що причиною цього є особливості місцевого грунту, але також є думка, що мумізації трупів посприяв місцевий клімат.

У музеї є магазин, де продаються цукрові черепа, опудала мумій, а також листівки з чорним гумором іспанською мовою.


Не знаєте де знайти найкраще житло за доступну ціну під час подорожі?

Для пошуку найкращих варіантів житла використовуйте сервіс hotelscombined.com, що порівнює ціни на готелі у десятках систем бронювання, таких як booking.com, або знайдіть житло у приватному секторі через сервіс AirBNB, отримавши додатково знижку.Написати коментар

Ви повинні зареєструватись, щоб отримати право залишити коментар.

x
Отримуй в подарунок 33 євро на бронювання житла