Плаваючі сади Cочімілько

У південній частині сучасної столиці Мехіко знаходиться красива зона , плаваючі сади Cочімілько ( мекс. – « Xochimilco »). Цей край часто називають “Мексиканською Венецією ” .

Тут збереглося безліч плавучих островів – « чінампасів ». Стародавні чінампаси будувалися ацтеками на озерах Сочімілько , і займали спочатку більш восьми тисяч гектарів. Коли в Америку прийшли європейці , сади почали знищуватися , бо завойовники не бачили в них особливої ​​цінності . Частину боліт осушили , перетворили на стічні канави , і на місці найкрасивіших рукотворних садів спорудили широкий канал , ведучий до океану.

Тому те , що називають садами Сочімілько сьогодні , це лише мала частина колишніх досягнень садівничого мистецтва ацтеків. Сади дбайливо удобрювались водоростями з каналів і висушеним брудом , в яких містили поживні речовини. Ацтеки створили іригаційні системи для поливу своїх садів , причому рівень складності дивує навіть сучасних учених. Вирощували в садах різні культури , і декоративні , і культурні , і харчові . Причому сади були напрочуд продуктивні.

Мексиканці намагаються зберегти спадщину ацтеків і національні традиції сільського господарства , наскільки це можливо. І подивитися на це диво варто. Сюди можна приїхати і будні дні , і у вихідні . Плавучі сади Сочімілько розташовані південніше Мехіко , приблизно за вісімнадцять кілометрів від міста. Там розташована велика пристань з безліччю барвистих плоскодонних човнів для туристів , прикрашених живими квітами. За 20-30 доларів на годину можна помилуватися островами – садами вздовж вуличок – каналів , величезними квітниками на дахах будинків. Під час екскурсії можна також покуштувати мексиканську національну кухню , послухати музику , купити вподобані квіти.

Квіткові плаваючі сади Сочімілько – не тільки красиве місце . Це також археологічний і культурний пам’ятник. Це визнають у всьому світі , адже плаваючі сади Сочімілько внесені до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Плаваючі сади Сочімілько неодмінно потрібно побачити своїми очима. Вони , безсумнівно , «родзинка » сучасного , динамічного Мехіко. Тому , будучи тут , доставте собі задоволення – візьміть човен і прокатайтеся по знаменитим мальовничим чінампам , доторкніться до древньої спадщини і отримаєте враження від живих фарб і запахів.

Вдалих вам подорожей!


Не знаєте де знайти найкраще житло за доступну ціну під час подорожі?

Для пошуку найкращих варіантів житла використовуйте сервіс hotelscombined.com, що порівнює ціни на готелі у десятках систем бронювання, таких як booking.com, або знайдіть житло у приватному секторі через сервіс AirBNB, отримавши додатково знижку.Написати коментар

Ви повинні зареєструватись, щоб отримати право залишити коментар.

x
Отримуй в подарунок 33 євро на бронювання житла