Кінний туризм в Польщі

Прислів’я говорить : «Рай на землі у коня на спині » , і якщо слідувати йому , то і слід відпочивати за таким « рецептом» . А він, виявляється , елементарно простий: сідай у сідло і … вперед.

Звичайно , багато хто ніколи не їздив верхи і для таких людей цей відпочинок покажеться досить – дивним. Але , навчитися може кожен , звичайно , при бажанні. Саме перша половина осені для кінних прогулянок є самим підходящим часом . А їхати можна спокійно в цей період до Польщі , в Підкарпатське воєводство . Саме тутешні гори розташовані на самому кордоні з Україною . І ці прекрасні гори , Бещади , входять до складу Низького Бескиду , який є частиною Карпат.

Бещади і Низький Бескид

Самі ж місцеві жителі Польщі – поляки називають ці місця « диким сходом ». Саме в цих горах розташована чарівна природа гір , яка збереглася в первозданному вигляді – це і густі ліси , найчистіші ріки , сонячні галявинки і … півтори сотні кілометрів найрізноманітніших кінних маршрутів.

Варто відзначити , що кінний туризм дуже популярний в Підкарпатті . Саме в Польщі на невеликій території можна знайти сотні спеціальних центрів , які пов’язані з кінним туризмом. Серед них є і приватні, і державні. А досвідчені наїзники , які вже відпочивали в такому “цікавому” положенні самі можуть підбирати для себе навіть стиль їзди , яких налічується безліч . Такі стилі їзди , як недбало – елегантний « Вест» , аристократична англійська « класика» , звичайно , це вже вищий пілотаж , але тут підібрати є з чого і все дозволено .

Кінні інструктори стверджують , що триматися в сідлі важко тільки протягом перших п’яти років , а далі … все піде само , до того ж вдало і прекрасно . Звичайно , опановувати таку « техніку » їзди найкраще з раннього віку , адже тут все , як у навчанні , чим раніше, тим краще.

Цікавий факт:

- На туристичній базі кінного заводу в селищі Гладишев , кожна людина зможе зустріти кіннотників , яким виповнилося всього чотири – п’ять років.

Саме в ці місця для відпочинку і « їзди » приїжджають туристи на тиждень – два. А от задоволення від такого відпочинку в цих місцях отримає кожен , незалежно від віку , досвіду верхової їзди. А все це через те , що тутешня порода коней ідеально підходить як для навчання , так і для кінних прогулянок по красивих горах, навіть для далеких кінних переходів . Самі ж гуцульські коники , або як їх тут часто називають « гуцули » абсолютно невисокого зросту , доброзичливі та надзвичайно витривалі . Вони здатні і готові пересуватися по найглибших ярах і крутих схилах гір , відважно крокувати по болотистих низинах і буреломах , з обережністю переходять гірські річки і можуть спокійно подолати перешкоди на шляху навіть у власний зріст. Підіймаючись по крутизні на такому « всюдиході » , кожен турист хоче він того чи ні , знайде досвід повної довіри коню . У такому катанні доводиться не просто триматися за гриву конячки , а навіть часом ховати в ній своє обличчя , при цьому , міцно заплющивши свої очі , щоб дочекатися фіналу – найбільшого « екстриму ». До речі , тутешні навіть дикі мешканці лісу вершників майже не боятися , а от пішоходи їм трохи « страшні ».

У самому центрі курортного містечка цілком реально знайти конов’язь , а самі « дикі» гірські маршрути розмічені , пронумеровані і обладнані притулками для нічлігу. А якщо комусь з туристів захочеться комфорту і розкоші – можна оселитися на відпочинок в « Козацький стан ». Тут кожного відпочиваючого прекрасно зустрінуть місцеві жителі , можна чудово відпочити і в SPA-готелі , перекусити і пригоститися у відмінному тутешньому ресторані і , звичайно , переглянути чудові тутешні стайні . У цьому місці знаходяться арабські скакуни , англійські конячки і представники інших вельми вишуканих і дорогих порід. Зріст в цих « жителів» набагато вище « гуцулів » , та й характер у них менш поступливий . Звичайно , з такими « красенями » з наявними початковими навичками не обійтися , хоча досвід – справа наживна , але інструктор тут повинен бути присутнім в обов’язковому порядку.

При такому відпочинку отримують навантаження всі м’язи людини , головне, що тут ніхто і ніколи не припиняє посміхатися. Адже верхова їзда здавна вважається кращим способом демонстрації жіночої елегантності . Звичайно ж , вершниці не дивляться на світ звисока , вони просто на півтора метри вище до неба .

Такий відпочинок , особливо з дітьми , сім’єю , та й поодинці з конячками принесе кожному відпочиваючому користь , радість, здоров’я і різні приємні несподіванки. А те, що він запам’ятається надовго , немає ніяких сумнівів ні у кого – важливо не пропускати свій шанс для такого гарного , корисного відпочинку .


Не знаєте де знайти найкраще житло за доступну ціну під час подорожі?

Для пошуку найкращих варіантів житла використовуйте сервіс hotelscombined.com, що порівнює ціни на готелі у десятках систем бронювання, таких як booking.com, або знайдіть житло у приватному секторі через сервіс AirBNB, отримавши додатково знижку.Написати коментар

Ви повинні зареєструватись, щоб отримати право залишити коментар.

x
Отримуй в подарунок 33 євро на бронювання житла